Březen 2008

Action Plan pro biomedickou léčbu autismu, 1.část

7. března 2008 v 23:33 | Generation Rescue |  "NOVÍ" rodiče
Tento dokument připravila organizace Generation Rescue pouze pro Vaší informaci. Nejsme doktoři a to, co vidíte, není lékařská rada. Jakýkoliv léčebný program pro Vaše dítě by měl být veden informovaným a kvalifikovaným doktorem.

Předtím, než začnete číst náš Plán, doporučujeme si přečíst What's Biomedical Treatment?. Pokud máte pocit, že by mohl Vašemu dítěti pomoct, doporučujeme pro začátek uskutečnit tyto níže zmiňované opatření. Mnohé z nich můžete začít ještě před první návštěvou doktora. Možná se Vám to teď zdá jako zmatená hromada kroků a doplňků, nicméně když jednou začnete a uvidíte na Vašem dítěti zlepšení, všechno začne dávat smysl.
Co můžete udělat hned:

1. Čtěte. Doporučujeme začít s Children with Starving Brains od Jaquelyn McCandless, M.D., známou DAN! doktorkou. Také doporučujeme knižku od Dr. Amy Yasko, The Puzzle of Autism: Putting it All Together. Také si přečtěte část našeho webu týkající se svěděctví testimonials jiných rodičů, kteří zvítězili nad autismem pomocí biomedických postupů. V naší media rubrice, první skupina článků se týká právě biomedických intervencí.

2. Domluvte si schůzku s DAN! doktorem. DAN! (Defeat Autism Now! - Porazte autismus teď!) je organizace, kterou založil Autism Research Institute. DAN! doktoři koncentrují na léčbu autismu a jiných neuro-vývojových poruch biomedickými metodami. Je důležité s zmínit, že DAN! doktoři jsou většinou klasicky vzdělaní doktoři, kteří uplatňují své znalosti, jak medicíny léčit autismus. Rádi bychom upozornili, že objednací doba může trvat až 2-3 měsíce. Seznam DAN! doktorů v USA najdete zde domestic a mezinárodní doktory international tady.

3. Nakontaktujte se na Rescue Anděla ve Vašem okolí. Generation Rescue založilo organizaci dobrovolníků - Rescue Angels. Jsou to rodiče, kteří léčí své děti biomedicky a rádi se podělí o svoje zkušenosti a kontakty, aby Vám v začátcích pomohli. Podívejte se na seznam, jestli se nenachází nějaký Rescue Angel ve Vašem okolí.

4. Připojte se k diskusní skupině. Na webových stránkách diskusních skupin rodičů najdete neuvěřitelné množství informací a podpory. Tři nejznámější skupiny na Yahoo jsou: Autism-Mercury, chelatingkids2 a ABMD. Když chcete najít diskusní skupinu, jděte na www.yahoo.com, klikněte na "Groups" a napište jednu z výše uvedených název skupiny.

5. Jděte na konferenci. DAN! většinou organizuje v USA 2 konference, víc na www.danconference.com. Také organizace Autism One organizuje každoročně konferenci, víc na www.autismone.org

6. Zvažte změnu stravování. Kasein (mléčné výrobky) a lepek jsou nejběžnější alergeny pro děti s otravou rtuti. Stále víc rodičů zaznamenává skoro okamžitý rozdíl v chování dětí po vyloučení kaseinu ze stravy. Je důležité, abyste vylučovali jídla pomalu, aby jste si byli jisti, vynechání kterého jídla mělo za následek zlepšení stavu. Také byste se měli pokusit o co největší vyloučení trans-mastných kyselin, umělých barviv a ochucovadel, konzervačních látek a cukru. Čím zdravější bude strava Vašeho dítěte, tím menší bude toxické zatížení v jeho těle. Výbornou diskusní skupina pro rodiče s dětmi na GFCF dietě najdete GFCFKids.

7. Zkuste odstranit co nejvíce toxinů z Vašeho domova. Pro více informací mrkněte na dokument What's Biomedical Treatment? . Mnohé čistící prostředky, pesticidy, hnojiva, barvy a pod. jsou pro děti toxické a měli byste se jich v co největší míře zbavit.

8. Balancovaný multivitaminový a minerálový doplněk - k dostání od mnoho společností, doporučujeme zeptat se jiných rodičů, se kterými mají dobré zkušenosti. Některé známejší firmy vyrábějící vitamínové a minerálové doplňky v USA jsou: Kirkman Labs, Brainchild Nutritionals, HolisticHeal, a ASD Market.

9. Přidávejte dítěti do džusu rybí tuk. Rybí tuk je kritický zdroj vitamínu A. Mnoho rodičů zaznamenalo okamžité zlepšení očního kontaktu a sklidnění po nasazení rybího tuku. Doporučujeme Nordic Naturals Orange Flavored Cod Liver Oil, který se může zamíchat do džusu spolu s vitamíny a minerály a má mírně pomerančovou příchuť.

10. Přidejte probiotika. Probiotika jsou přírodní doplňky, které pomáhají žaludku vytvořit "dobrou" flóru. Nejznámější probiotikum je Acidophilus. Většině dětí denní příjem probiotik prospívá. Nejznámější probiotika v USA jsou Pro-Bio Gold od Kirkman Labs, Threelac, a VSL3.

11. Přidejte zažívací enzymy. Nejznámější enzymové přípravky v USA jsou Peptizyde od Houston Nutraceuticals a Enzyme Complete/DPP IV od Kirkman Labs.

12. Dodejte kolostrum. Nejběžnější v USA přípravek obsahující kolostrum (a neobsahující mlíko) je Colostrum Gold od Kirkman Labs.

13. Začněte přirozeně detoxikovat. Existuje mnoho přirozených způsobů, jak k snížit toxickou zátěž Vašeho dítěte ještě před samotnou chelací. (Rodiče si můžou vybrat kombinace a, b, c, anebo a, b, d.):

a) Magnesium Sulfát do koupele (Epsom Salt Baths). Můžete praktikovat každý den. Přidejte 2-3 hrnky magnesium sulfátu do koupele a nechte Vaše dítě ve vaně alespoň 15 minut. Magnesium Sulfát dodá nejenom hořčík, ale také napomáhá methylation cyklu (který vylučuje toxiny).

b) Lipoceutical Glutathione. Glutathion je nejsilnější a nejdůležitější antioxidant lidského těla

c) Přirozená buněční podpora. Vyrobeno se zeolitů a dle mnohých zdrojů je vysoce účinný v odstraňování těžkých kovů. víc např. na: www.waiora.com. Diskusní skupina rodičů na toto téma here.

d) NDF Plus. Přirozený prostředek, volně prodejný, pro odstranění těžkých kovů. Diskuse rodičů na toto téma here. Víc informací kontaktujte www.healthydetox.com a pro nákup www.bioray2000.com.

e) PCA-RX. Přirozený prostředek, volně prodejný, pro odstranění těžkých kovů. Většina rodičů používá NDF Plus anebo PCA-RX, ale ne oba současně. Víc informací na www.maxamlabs.com.

14. RNA kapky. RNA kapky, vyvinuté Dr. Amy Yasko, pravděpodobně podporují mnohé fyziologické pochody. Kapky můžete koupit na www.holisticheal.com. Rodiče většinou používají tyto kapky jako hlavní léčbu: Health Foundation, Stress Foundation a Nerve Calm. Víc na Holistic Health, a diskusní skupině rodičů discussion group.

Přeložila a zkrátila Boba

Action Plan pro biomedickou léčbu autismu, 2.část

7. března 2008 v 23:23 | www.generationrescue.org/action |  "NOVÍ" rodiče
Prodiskutujte s Vaším doktorem

15. Dodatečné vitamíny a minerály na základě krevních testů, testu z moči a stolice, váš doktor určí, které specifické doplňky Vaše dítě potřebuje vzhledem k mnohonásobným toxickým efektům rtuti v jeho těle. Doplňky můžou zahrnovat vitamíny, minerály, omega mastné kyseliny a aminokyseliny.

16. Methyl Donors. Tyto speciální přípravky jsou důležité pro spravení methylation cest, buněčné komunikace, která je narušená toxicitou rtuti. Doplňky zahrnují Glutathione, Methyl-B12, Folinic Acid, Betaine (Trimethylglycine aneb TMG), DMG a SAM-e. Hodně pozitivních ohlasů na Methlyl-B12 najdete www.drneubrander.com.

17. Chelace. Chelace odstraňuje rtuť a jiné toxické kovy z těla - nejdůležitější krok v léčbě Vašeho dítěte. Odstranění těžkých kovů umožňuje dítěti vrátit se zpátky do normálního stavu a zdraví. Neurologické, psychologické a fyzické symptomy se většinou vyléčí nebo vylepší po chelaci, která trvá 12-24 měsíců.

18. Jiné způsoby detoxikace. Někteří doktoři používají a/anebo doporučují jiné metody detoxikace, včetně homeopatie, infrared sauna terapie, hyperbaric oxygen therapy, cvičení, magnetických postelí, rostlinných čajů a mnohé jiné.

19. Studujte a bojujte! Potřebujete informace pro boj s odporem rodiny, přátel, sociálních pracovníků, učitelů, terapeutů a doktorů. Je velice důležité najít doktora, který chápe pravou podstatu zdravotního stavu Vašeho dítěte, aby Vás alespoň částečně chránil před ubíjející ignoranci současného náhledu na autismus. Vy jste hlavní advokát Vašeho dítěte - hodně štěstí!

Přeložila a zkrátila Boba

Poznámka: Společnost Generation Rescue nemá žádné finanční propojení se žádným výrobcem doplňků nebo služeb, jakékoliv zmínky o produktech berte pouze jako doporučení - výběr je pouze na Vaší zodpovědnost.

Něco úvodem...

2. března 2008 v 0:03 | Boba |  Něco na začátek
Tento blog je určený pro rodiče, kteří hledají cestu k vyléčení autismu svých dětí. Klíčů je naštěstí mnoho, ale bohužel nevíme, kolik jich má v součtu být a v jakém pořadí otevírají kód. Každopádně přibývají vyléčené děti a přibývá dětí, které se výrazně zlepší.

Autismus je léčitelný i vyléčitelný, doufám, že jsme na dobré cestě. Cestou jsme udělali spoustu skvělých počinů a také (snad mnohem míň) kotrmelců vzad. Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti, stačí jeden Cimrman a zjištění, kudy cesta nevede... ;-)

Opravdu stojím za tvrzením, že autismus je u mnoha dětí léčitelný. Některé se uzdraví úplně a žijí jako jejich vrstevníci, jiné žijí plnohodnotným životem pokud zůstanou na dietě a potravinových doplňcích. Je také fér říct, že léčba je nákladná a u spousty dětí se nepovede.

Podobně jako Vy, ještě před pár měsíci mě nic z toho, co píšu na svém blogu, vůbec nezajímalo a považovala jsem to za vědu, kterou mají praktikovat bílé pláště. Podobně jako Vy, nemám žádné zdravotní vzdělání a kontakt se světovou biologii jsem ztratila na základní škole. Podobně jako Vy, ráda bych své dítě svěřila do rukou doktorovi, které má všechny tyto vědomosti v malíčku, sleduje světový výzkum, udělá a vyhodnotí všechny potřebné testy a bude nás vést cestičkou k plnému vyléčení. Vím, že jednou to tak bude, nicméně naše děti nás potřebují TEĎ.

Co pro Vas muzu udelat: krome par prelozenych clanku a dalsich info na teto strance, Vam rada zdarma prelozim z anglictiny nebo pomuzu s prekladem clanku tykajicich se lecby autismu, pripadne Vam pomuzu s anglickou korespondenci na toto tema.

Pokud máte pocit, že bych Vás mohla nějak inspirovat, určitě mě kontaktujte, neotravujete nikdy - budu mít dobrou příležitost splatit alespoň kousek dluhu za štěstí, co nás potkalo.

Co pro Vas nemuzu udelat: Nemuzu Vam poskytnout odbornou radu, jelikoz nejsem lekar, logoped ani prodejce zadnych vyrobku. Jsem jenom mama, ktera se snazi vylecit sve dite a prijit vecem na kloub.

Co Vy muzete udelat pro mne a pro jiné: Pokud mate nejake zkusenosti s léčbou autismu, napiste ;-)

aktualizace 28.5.2009


Přírodní chelace a detoxikační program dle Michaela Langa, 3.cast

1. března 2008 v 23:54 | Michael Lang, http://www.brainchildnutritionals.com/PDF/Protocol.pdf |  Detoxikace
Krok 6 - Chelace těžkých kovů
Cíl: Započít bezpečný, přírodní a biochemicky kompatibilní chelační proces
Doba trvání: dva měsíce
Tekutá zeolitová buněčná obrana (LZCD) byla klinicky vyvinuta na podporu zdravého imunitního systému, odstranění toxinů z těžkých kovů a vybalancování hodnot pH v těle. LCZD se skládá z aktivovaných tekutých částí v přírodě se vyskytujících zeolitů. Zeolity jsou přírodní vulkanické materiály s jedinečnou komplexně krystalickou strukturou. Kleci se podobající struktura dutinek a kanálků slouží na buněčné úrovni jako past na těžké kovy a toxiny. Protože zeolity jsou jedny z mála negativně nabitých minerálů v přírodě, slouží jako magnety - přitahují těžké kovy a jiné toxiny, chytají je a odstraňují z těla.
LZCD prokazatelně odstraňuje rtuť, olovo, kadmium, arzén a jiné těžké kovy. Výzkumy prokazují, že také pomáhá vyrovnat pH v těle. Mírně zásadité prostředí pomáhá stabilizovat imunitní systém.
Dávkování (neužívejte po 18 hod.)
Dny Dávka Max.dávka:
1-4 1 kapka 1x denně
5-8 1 kapka 2x denně
9-12 1 kapka 3x denně
13-16 2 kapky 3x denně
17-20 3 kapky 3x denně
21-24 4 kapky 3x denně pro věk 5 a míň
25-28 5 kapek 3x denně pro věk 5 - 7
29-32 7 kapek 3x denně pro věk 8 - 10
33-36 8 kapek 3x denně pro věk 11 - 13
37 a dál 10 kapek 3x denně pro věk 14 a víc
Pijte hodně vody když užíváte LZCD. Doporučujeme smíchat kapky s 4 až 6 uncemi vody pokaždé když užíváte lék. LZCD eliminuje toxiny přes tělo, tj. také přes pot, hlen, moč, stolici, tudíž se přes ně také ztrácí spousta vody. Pokud současně s užíváním LZCD se chystáte užít také diuretika, prosím, začněte s velice nízkými dávkami a pijte vodu víc jak obvykle. Pokud žijete v suchém klimatu, kde dehydratace je běžný jev, budete potřebovat pít víc jak obvykle. Dobré obecné pravidlo je pít tolik uncí, kolik je polovina Vaší tělesné váhy.
Pro zvýšení pozitivních účinků LZCD, přidejte 500 mg vitamin C za den, v rozdělených dávkách spolu s LZCD kapky
V jakémkoliv okamihu léčby, pokud příjemce pociťuje nadměrné detoxikační efekty jako hyperaktivita, neschopnost spánku, úzkost, černé kruhy pod očima, letargie, průjem, kožní vyrážky nebo jiné symptomatické potíže, zkuste přerušit podávání LZCD na 1-3 dny a potom znova začít dávkování, které předcházelo tomu, které vyvolalo potíže. Toto nižší dávkování dodržte alespoň dva týdny než podáte znovu doporučenou dávku. Maximální dávky jsou odvozeny od věku. Pokud dítě dosáhne své maximální doporučené dávky, mělo by zůstat u tohoto dávkování pokud se neobjeví přínos nebo významná detoxikační reakce. Pokud tyto pozitivní výsledky nenastanou během alespoň 2 týdnů, kdy je dítě na maximálních dávkách a dítě podle Vás i Vašeho lékaře dobře toleruje preparát, můžou být pod dohledem Vašeho lékaře dávky zvyšovány až do doby, kdy:
(a) pozorujete pozitivní výsledky
(b) nepříznivé reakce vyžadují snížení dávky
(c) dosáhli jste maximální dávky 45 kapek za den (15 kapek na dávku)
POZNÁMKA: Pokud nastanou nadměrné detoxikační efekty i v tak malém dávkování jako 1 kapka, potom rozřeďte kapku ve 2 čajových lžičkách destilované vody a pak podejte 1 kapku roztoku. Pokud je tato dávka dobře tolerována, pokračujte ve zvyšování dávek v rozředěném roztoku tak, že každé 4 dny zdvojnásobíte počet kapek až do doby, kdy jedna kapka z flašky bude bez problémů akceptována.
Krok 7 - Rozšíření chelačního procesu
Cíl: Jemně zintenzívnit chelační proces přidáním NDF Plus (Nanocolloidal Detox Factors) od fi Bioray.
NDF Plus se používá na detoxikaci těžkých kovů. Má speciální složení ("nanonization") skládající se z narušených buněčných stien??? chlorelly, probiotik, fulvic? a hyaluronic kyselín, pro výbornou absorpci přímo do tělových tkání. Je bezpečná pro děti a také pro pacienty s intestinální dysbiosis.
S NDF Plus začněte s velice nízkými a pomalými dávkami....pro začátek jednu kapku za den, postupně zvyšujte na doporučené dávky, podle toho tolerance.
NDF Plus obsahuje 25% probiotických natrávených drenáží? a podporné ingredience: milk thistle, přesličku, agaricus blazei, ganoderma lucidum a cordyceps?; proto také poskytuje potřebné bio-imunitní ochranné faktory, enzymy a ionic trace minerály pro jejich využití a hlavně fulvic kyselinu pro jejich bioaktivaci. Chlorella má jiné pozitivní účinky, které se tímto procesem ještě umocňují, včetně eliminace toxinů, zlepšení hormonální regulace, silný nutriční vliv a ochrana před radiaci.
NDF se uvolňuje a navazuje a je spotřebována prvním volným radikálem, který potká na své cestě tělem. Pokud je pacient v té době vystavený chloru, NDF se naváže na chlór předtím, než se naváže na kovy.
Dávkování: Začněte ráno 1 lžičkou za den ve sklenici vody (můžete dát do stejné sklenice jako LZCD). Pomaly zvyšujte po jedné kapce podle tolerance, až do dosáhnutí maxima 10-20 kapek za den. Každé dítě má svůj specifický "vrchol" v dávkování, kdy o pár kapek míň sníží pozitivní účinky a pár kapek navíc může navodit rychlejší detoxikaci než dítě dokáže zvládnout. Jako u všech předešlých bodů tohoto programu, v případě nežádoucích reakcí buď redukujte dávky nebo alespoň přechodně eliminujte další krok a kontaktujte nás a Vaše lékaře pro víc informací.
POZNÁMKA: Pokud nastanou nadměrné detoxikační efekty i v tak malém dávkování jako 1 kapka, potom rozřeďte kapku ve 2 čajových lžičkách destilované vody a pak podejte 1 kapku roztoku. Pokud je tato dávka dobře tolerována, pokračujte ve zvyšování dávek v rozředěném roztoku tak, že každé 3 dny zdvojnásobíte počet kapek až do doby, kdy jedna kapka z flašky bude bez problémů akceptována.
Nákup produktu
Všechny navrhované produkty v tomto programu jsou dostupné u firmy BrainChild Nutritionals. Pokud jste dokončili všechny kroky programu a / anebo jste koupili všechny výrobky zaráz, prosím, kontaktujte nás, poskytneme Vám 15% slevu, která Vám může ušetřit až $67.35.
BrainChild Nutritionals prices are significantly lower than most resellers of these products, so you will not find a lower price for this program anywhere. If you have any questions or require additional information about this program, please contact BrainChild Nutritionals at 831 465-0104, or email us at orders@brainchildnutritionals.com. Information on all the included
products may be found at www.brainchildnutritionals.com. We look forward to talking to you more about our origins and our mission at BCN and how we may help you on your path of recovering the children you care for in your family or practice.
Vitamins - any BCN formula, flavored or unflavored $49.50-59.50
Minerals - any BCN formula, flavored or unflavored $49.50-64.00
Cell Food $23.50
HerbaThione, any size $15.00-75.00
Lipoceutical Glutathione $60.00
IntestiMend, flavored or unflavored $50.00
Liquid Zeolite $36.50
NDF Plus (Nanocolloidal Detox Factors Plus) $75.00
---------
total price $364.50 - $449.00
(less 15%) your price $309.83 - $381.65
No substitutions, omissions or returns on these orders, please.

Přírodní chelace a detoxikační program dle Michaela Langa, 2.cast

1. března 2008 v 23:52 | Michael Lang, http://www.brainchildnutritionals.com/PDF/Protocol.pdf |  Detoxikace

Přírodní chelace a detoxikační program dle Michaela Langa

Krok 1 - Normalizujte hladinu vitamínů a minerálů:
Doba trvání: 1 měsíc
Cílem tohoto kroku 1 je normalizovat hladinu vitamínů a minerálů, započít nízko-úrovňovou detoxikaci a lépe revitalizovat a připravit tělo pro další kroky programu. Toto měsíční období zahrnuje 16 denní postupné "nízké a pomalé" dávky, které se postupně zvyšují až na navrhované hodnoty pro váhu Vašeho dítěte. Až do konce měsíce pokračujte v plném dávkování než začnete krok 2. Můžete použít jakékoliv kombinace vitamínů a minerálů Brainchild (BCN), které obsahují různé úrovně živin v ochucené i neochucené podobě, v nabídce jsou také ultra-citlivé složení pro děti s vážnými alergiemi a intolerancemi.
BCN supplements have been carefully formulated by a parent-researcher and nutritionist for the recovery of his own children. They have been formulated from the start to meet the specific needs of children on The Spectrum, providing targeted gastrointestinal, neurological, immune, and detoxification support.
These easy to administer, good tasting and unique ultra-colloidal suspension liquids are intensively milled to the sub-micron particle size to promote unparalleled absorption through the intestinal tract and assimilation down to the cellular level. If you are not already using BCN vitamins and minerals, please go to the following URL: www.brainchildnutritionals.com/Which_formulax.html, or call us at (831) 465-0104 for help in determining
which products are the most appropriate for your child. You will receive instructions with your first order for switching from the supplements you are already using to the new ones. If you are already using our
multivitamin and mineral supplements, please proceed to the next step.
A CO DALŠÍ DOPLˇNKY, KTERÉ MOJE DÍTˇE SOUČASNˇE UŽÍVA?
Pokračujte v užívání jakýchkoliv dalších doplňků, které Vaše dítě předtím užívalo, jako probiotika, rybí olej, zažívací enzymy a jakékoliv další doplňky, které Vy nebo Váš ošetřující lékař považujete za užitečné pro Vaše dítě. If your child was previously taking other vitamins and minerals, the Spectrum Support
supplements will probably be sufficient to meet these needs, and you may discontinue other vitamins and
minerals, gradually, as outlined in the BCN dosage chart.
CO MAM DˇELAT, POKUD MÁ MOJE DÍTˇE KVASINKY? MÁM POČKAT POKUD VYMIZÍ A AŽ PAK ZAČÍT DETOXIKAČNÍ PROGRAM?
Pokud máte podezření, že Vaše dítě má candidu nebo intestinal dysbiosis, snažte se je co nejdříve dostat co nejvíce pod kontrolu předtím, než dosáhnete krok 6 tohoto programu, kdy začíná aktivní detoxikace. V tomto úsilí Vám pomůže jakýkoliv DAN[1] lékař nebo naturopat, nebo zavolejte BrainChild - rádi Vám v tomto úsilí pomůžeme. Jelikož těžké kovy dělají tělo víc náchylné na dysbiosis, nepředpokládáme, že se Vám úplně povede candidu vymýtit ještě před detoxem, ale kontrola nad ní Vám zvyšuje šance, že Vaše dítě bude spokojené a zdravé během detoxikačního procesu.
Dávkování: Dle BCN rozpisu (připojujeme ke každé objednávce, dávky závisí na váze dítěte)
Krok 2 - Podpora buněk
Cíl: Poskytnout výživu, ochranu, okysličení a detoxikaci buňkám
Délka: 2 týdny
V rámci tohoto kroku přidáváme Cell Food od Lumina Health. Cell Food je oxygenated trace mineral doplněk, který dodává kyslík, minerály, enzymy a amino-kyseliny do každé buňky v těle. Cell Food používá a proprietary ionic složení, které obsahuje 78 trace minerálů, 34 enzymů a 17 amino-kyselin a používá jedinečné technologie dělení vody kvůli uvolnění kyslíku a vodíku v těle. Okysličování a živení buněk umožňuje čistit a správně vyživovat všechny systémy těla.
Dávkování: Pro začátek dvě kapky za den po probuzení, každé 2 dny zdvojnásobte dávku na max.12 kapek, rozředěných v 8-12 uncích destilované? (purified) vody.
Krok 3 - Podpora recyklace glutathionu (redox)
Cíl: podpora recyklace glutationu, příprava na jeho přímé podání v další fázy a nastavení metabolizmu pro jeho optimální využití a detox.benefit. Glutation podporuje detoxikaci rtuti a jiných těžkých kovů a takéje klíčový pro detoxikaci mnohých jiných chemických toxinů, které se mohly v těle naakumulovat.
Doba trvání: 2 týdny
Pro tuto fázi se používá HerbaThione, rostlinná tinktura firmy BCN, bez lepku a bez alkoholu. HerbaThione nabízí terapeutickou dávku velice prospěšných rostlin organického hospodářství, které najdete v mnohem nižších dávkách v jiných BCN Spectrum vitaminových doplňcích. Poskytuje vynikající podporu pro detoxifikační funkce našemu tělu vlastní a podporuje tvorbu glutationu a syntézu (recyklaci). Tyto rostliny mají nesčetné množství jedinečných a synergických efektů na tvorbu plazmy a hepatic glutationu a je také velice bezpečná a dobře tolerovaný.
Prosím, podívejte se do přílohy A tohoto dokumentu pro složení a léčivé účinky těchto rostlin. Tyto informace, spolu s bibliografii podporujících vědeckých výzkumných článků také najdete na www.brainchildnutritionals.com/HerbDocx.html
Dávkování: Začněte s 1 plným kapátkem pod jazyk každý den po probuzení a znovu 30 minut před večeři. Po 7 dnech zvýšte dávku na 2 plné kapátka ráno a 2 plné kapátka před večeří. Pokračujte v tomto dávkování po zbytek trvání programu. Poznámka: plné kapátko má cca 4 mililitry aneb ¾ čajové lžičky.
Krok 4 - Doplňte víc Glutathionu a podpora detoxikace
Cíl: Doplnit liposomal glutathion, aby se detoxikace jemně posunula dál
Doba trvání: 2 týdny
V této fázi doplňujeme mírné množství bezpečného liposomal glutathionu bez sodium benzoatu (nebo IV pokud jste v péči lékaře). Doporučujeme použít l.g. bez sodium benzoatu, vyvinutého Dr. Timem Guilfordem. Sodium benzoate je značně toxická látka odvozená od extrémně toxického benzenu a původně izolovaného z ropy/petroleje. Benzoaty mění a inhibují jak glycinovou detoxikaci tak syntézu glutahionu a proto by se jim autistické děti měly úplně vyhnout.
Jak uvedeno výše, glutathion je jedna z nejlepších přirozených obran těla proti těžkým kovům a oxidative stress. Výzkum vedený Dr. Jill Jamesem prokázal, že autistické děti mají nízké hodnoty redukovaného anebo aktivního gluathionu a vysoké hodnoty jeho oxidovaného nebo spotřebované protistrany? Pokračujte v užívání Herbathione po celou dobu programu, abyste pomohli recyklovat nahromaděný oxidized glutathione a pomohli glutathionu v jeho roli čističe rtuti a jiných těžkých kovů z těla.
Dávkování: Začněte ½ čajové lžičky 2x denně, zvyšte o ½ čajové lžičky každé dva dny až na 1-2 čajové lžičky 2x denně, pokud to dítě toleruje a je mu prospěšné
Poznámka: může být velice obtížné podávat ústně glutathion v případě dysbiosis, bakteriální nebo fungální "overgrowth" v intestinálním traktu. Máme stále víc důkazů, že orální užívání určitých sirných doplňků může podporovat předešlou nerovnováhu flóry. Pokud předpokládáte u svého dítěte tyto obtíže, poraďte se svým lékařem před započetím ústního užívání glutathionu.
Krok 5 - Podpora Sulfation
Cíl: Podpora GI traktu sulfur cellular obrana a podpora recyklace glutationu
Doba trvání: Dva týdny
V tomto kroku se užívá IntestiMend, výrobek fi BCN. Intestimend je vytvořený, aby podpořil precursor, multielemental a catalyst podporu pro buněčnou ochranu žaludku zvanou Glycosaminoglycans (GAGS), která se skládá převážně z polysacharidů napojených na amino-kyseliny nesoucí síru, které mají velice často kvůli přítomnosti těžkých kovů narušené struktury.
Zdravý gastrointestinální trakt je vystlaný ochrannou bariérou sulfátů, která poskytuje ochranu před mnohými biologickými, virovými/imunologickými, dietními, zánětlivými a toxickými zátěži. Změny v sulfur chemii, způsobené toxiny, snižuje přirozenou rezistenci, která normálně poskytuje buněčnou bariéru v GI traktu ale také pro jiné orgány a tkáně těla.
IntestiMend je inovační sulfur, gastrointestinální a detoxikační doplněk. Jeho aktivní ingredience jsou na síru bohatý biotin, glucosamine a chondroitin sulfáty, MSM (Methylsufonylmethane) a velmi malé množství N-acetyl cysteine ako synergist, spolu s calcium D-glucarate, který detoxikuje střevo a katalyzuje formace glycosaminoglycanů. N-acetyl glucosamine a organicky-vypěstovaný kluzký jilmový odvar jako anti-microbialní a protizánětlivé střevní činidlo; a D-ribose, molekula cukru páteře ribonukleových kyselin z DNA/RNA.
Mnozí rodiče dětí, které drží Feingold dietu zaznamenali, že IntestiMend dokáže během 20-30 minut zastavit těžkou reakci dětí na jídlo. Byť tato teze ještě není prokázána, domníváme se, že může podobně fungovat pro děti na GFCF[2] dietě v případě nechtěného požití lepku nebo caseinu. IntestiMend také dobře slouží jako denní podporní prostředek pro děti s nízkou sulfur/sulfate a také může zvýšit hladiny plasma glutathione.
Dávkování: Rozřeďte 1-2 unce (6-12 čajových lžiček) Intestimendu v 4-6 uncích džusu nebo vody. Pro zajištění maximální absorbce doporučujeme dobře zamíchat a užívat 2x denně na prázdný žaludek, 30-60 minut před snídani a večeři

Přírodní chelace a detoxikační program dle Michaela Langa, 1.cast

1. března 2008 v 23:51 | Michael Lang, http://www.brainchildnutritionals.com/PDF/Protocol.pdf |  Detoxikace

Přírodní chelace a detoxikační program dle Michaela Langa

Drazí rodiče a praktičtí lékaři:
Již 10 let se BrainChild Nutritionals snaží vytvořit ten nejlepší nutriční nástroj, aby pomohl ve Vašem úsilí vyléčit děti, o které pečujete. V souvislosti s tímto cílem jsem moc rád, že Vám mohu představit kompletně nový chelační a detoxifikační postup, který jsme vyvinuli pro autistické děti. Na základě rozhovorů s tucty jiných rodičů a praktickými lékaři a na základě mých vlastních mnoholetých pozorování musím konstatovat, že zatímco chelace s DMSA a DMPS mnohým dětem pomohla na jejich cestě k uzdravení, také pro některé děti znamenala střední nebo těžkou regresi. Co je příčinou tohoto znepokojivého stavu?
Z hloubky duše se obávám, že tento důležitý fakt nebyl v dostatečné hloubce a na dostatečném vzorku testován. Hippokratovo "v první řadě neuškoď" apeluji na naší sdruženou komunitu rodičů, výzkumníků a praktických lékařů, abychom našli a používali bezpečnější, přírodnější a efektivnější metody detoxikace a uzdravení našich dětí. Abychom dosáhli tohoto cíle, potřebujeme vyvinout a implementovat lepší prostředky a metody uzdravení, které budou působit jemněji a šetrněji na nevyrovnané biochemické prostředí.
Během poslední dekády, kdy se mi uzdravily a zůstaly zdravé moje dvě děti, dospěl jsem k těmto poznatkům:
První a nejdůležitější, naše děti mají detoxikační deficit, který má za následek kumulaci mnohých chemických toxických látek včetně, ale ne jenom, těžkých kovů jako rtuť, olovo, kadmium a arzén.
Za druhé, tato "stupňovitá" detoxikace bere v úvahu těžký ox.stres a neschopnost vícenásobné recyklace, aneb "redox" glutathionu a širokého spektra jiných přírodních antioxidantů a detoxikačních činidel v těle.
Za třetí, výše uvedené významné biochemické abnormality a jejich následné fyziologické projevy jsou způsobené a přetrvávají díky vysoké zátěží chemických toxinů, kterým naše děti byly a jsou vystaveny a které se v nich následně hromadí.
Za čtvrté, souhrnný efekt toxin;u na širokou škálu "sulfur" procesů jsou primární biochemická báze pro sled fyziologických odchylek autistických dětí.
Za páté, konvenční famraceutické chelace jako DMSA a DMPS jsou pro játra toxické, imunosupresivní, podporující "dysbiosis" a plundrují živiny pro své účely, čím mohou způsobit dodatečnou zátěž pro tělo, které je již vystaveno obdobným obtížím kvůli toxicitě kovů. Tyto cheláty mohou uvolňovat víc kovů ze tkání než je tělo oslabené detoxikaci stíhá efektivně eliminovat.
Po šesté a nejdůležitější - pokud tyto toxíny nejsou správně vyloučeny, krevní oběh je může transportovat po celém těle dokud se znovu neusadí a zejména útočí na orgány bohaté na lipidy a tuky , jako mozek, ledviny a játra. Běžný antioxidant a bohatá na síru "krevní - mozková" bariéra, která má za úkol chránit aneb alespoň omezovat příliv těchto toxínů, je nejspíš pod-sulfated a její antioxidační potenciál je zjevně snížený, co umožňuje přestup a akumulaci tox. kovů v mozku.
Tento neutěšený scénář přichází víc v úvahu u dětí a dospělých s těžší zátěží kovů a toxinů a proto s vážnou poruchou "chemie siry". Pokud nastane výše zmíněný průběh; tak jak předpokládám, že u mnoha dětí, které prožily v rámci chel. terapie těžkou regresi; tyto toxiny dokážou na podruhé ublížit ještě víc s možnými devastačními účinky. Mám vážnou obavu, že tradiční chel. postupy se touto situaci vůbec nezabývají a proto některé naše děti se redistribucí a následnou re-akumulací původních toxinů mohou ještě víc poškodit.
Krátký sumář:
Zatímco rtuť a jiné chem. toxíny mohou být "hozenými kameny", síra je "okno", které rozbily
Nefunkční recyklace glutationu a jiných antioxidantů a ox.stres jsou rubová stránka nefunkční detoxikace a potenciálně nejvýznamnějších, ale stále nevyjasněných faktorů
Na to, abychom bezpečněji a efektivněji zvládli uzdravení našich dětí, musíme je nejdřív chápat v první řadě jako lidi se sníženou schopností detoxikace a teprve v druhé řadě jako trpící toxicitou rtuti.
Obávám se, že tento významný koncept ještě naše komunita plně nechápe. Poté, co slyším rostoucí počet rodičů dětí s vážnými negativními reakcemi na konvenční orání a dokonce transdermální chemické cheláty, rád bych udělal všechno proto, aby rodiče a lékaři věnovali větší pozornost těmto faktům. Jelikož jsem nezaznamenal žádné úsilí o vyvinutí bezpečnější alternativní metody, vyvinul jsem přírodní chelát a detoxikační program bez všech negativních efektů spojených s použitím DMSA a DMPS.
Tento program má sloužit jako přirozená a bezpečná podpora optimálního nutričního stavu, sulfur a antioxidační barierové integrity a obrany buněčných membrán, přísunu a recyklace glutathionu a konečně, detoxikaci širokého spektra toxinů včetně a nejenom těžkých kovů. Také je možné použít tento program v spojení s tradičním chelačním postupem, pokud tento postup efektivně funguje pro konkrétní dítě bez vedlejších účinků.
Tento program je založený na použití sedmi komponentů, do doby, kdy bude možné dávky snížit se stejným úspěšným výsledkem. Některé komponenty je možné modifikovat / vynechat / nahradit, pokud děti netolerují jeden nebo více navrhovaných komponentů. Rádi se od Vás dozvíme, které modifikace se ukázali pro Vaše dítě nejvíc vhodné, abychom mohli lépe adaptovat náš program pro co nejširší okruh autistické komunity.
Program
Tento program se skládá ze 7 kroků tak, aby zajistil pomalý postup s úspěšnými složkami podávaných v následujícím pořadí:
1. Normalizujte hladinu vitamínů a minerálů:
Normalizujte základní stav vitamínů a minerálů, aby tělo dokázalo se lépe bránit efektům toxinů a zlepšil se metabolismus.
2. Buněčná podpora: Ionic trace mineral výživa, ochrana, oxygenation a detoxifikace buněk
3. Podpora recyklace glutathionu (redox): Podpora efektivní recyklace glutationu - detoxikátora kovů a jiných významných antioxidantů a podpora optimální funkce jater a jiných detoxikačních "cest"
4. Doplňte glutathione: dodejte orálně liposomal glutathione bez sodium benzoatu
5. Doplňte Sulfation: vytvořte dodatečnou podporu buněčné bariéry, uvolněte síru a podpořte recyklaci glutathionu
6. Nasaďte cheláty na těžké kovy: Začněte přírodní, biochemicky kompatibilní detox / chelační proces s aktivovaným tekutým zeolitem
7. Rozšíření chelačního procesu: Rozšiřte detoxikačníí / chelační proces přes nanonizované rozbité? buněčné steny chlorella /fulvic trace mineral complex
Cílem tohoto programu je, přes feedback a návrhy těch, kteří ho používají, najít lepší a lepší řešení pro naše děti. Moc uvítám jakékoliv laboratorní výsledky a jakékoliv další údaje ať už od rodičů nebo lékařů, které by mohli stanovit hladiny kovů, příp.jiných toxinů v moči před a použití našeho programu.
Moc rád odpovím jakékoliv dotazy týkající se přiloženého programu a detailů jednotlivých kroků a produktů. Samozřejmě v případě jakýchkoliv dotazů mně neváhejte kontaktovat.
S nadějí
Michael Lang, President, founder, and formulator of BrainChild Nutritionals
Email: info@brainchildnutritionals.com Phone: 831 465-0104

Přírodní chelace a detoxikační program dle Michaela Langa

Shrnutí programových kroků
Krok
Cíl
Délka trvání
Produkt(y)
(vždy přidejte k těm, které jste již implementovali)
1
Normalizujte hladinu vitamínů a minerálů
1 měsíc (trvale)
Spectrum Support Vitamins & Minerals
(BCN)
2

Buněčná podpora

2 týdny (trvale)
Cell Food (Lumina Health)
3
Podpora recyklace glutathionu (redox)
2 týdny (trvale)
HerbaThione (BCN)
4
Doplňte liposomal glutathione
2 týdny (trvale)
Lipoceutical Glutathione (Vaše výživa)
5
Dodatečná síra a podpora glutathionu
2 týdny (trvale)
IntestiMend GI tract a "široko-sírne" podporné doplnky (BCN)
6
Bezpečný, přírodní a biochemicky kompatibilní chelačný proces
2 měsíce (trvale)
Tekutý Zeolit
7
Rozšíření - Bezpečný, přírodní a biochemicky kompatibilní chelačný proces
Trvale
NDF Plus (Bioray)
Použité zkratky: BCN = BrainChild Nutritionals, NDF = Nanocolloidal Detox Factors
Poznámka: Užívejte všechny doplňky použité v každém kroku, při dalším kroku přidejte další. Příklad: pokud začínáme krok 3, Herba Thione, dál pokračujte v podávání BCN Vitamínu a Minerálu uvedeného v bodě 1 a Cellfood z bodu 2. Poté, co se dostanete na bod 7, NDF Plus, můžete podávat všechny komponenty po dobu 6 měsíců, nebo déle, pokud je potřeba - záleží na zůstatkové zátěži toxínů, kterou monitoruje lékář.
Je možné, že některé děti potřebují zůstat na každém kroku významně delší čas, také je možné, že některé děti potřebují nižší dávky než navrhuje náš plán. Jakékoliv reakce na zavedení nového doplňku v programu může znamenat jednak intoleranci / alergii na daný ingredient nebo možný posun toxinů, který je větší než na jaký je dané dítě připraveno. Byť se snažíme všemi prostředky připravit jemný přechod od jednoho kroku ke druhému, potřeby a rozsah tolerance jsou u každého dítěte jiné.
Pokud se nacházíte ve speciální situaci, která by mohla vyžadovat revizi implementace tohoto programu, prosím zavolejte nebo zamailujte nám pro větší přizpůsobení programu Vašemu dítěti.
BrainChild Nutritionals
Telephone: 831 465-0104 Fax: 831 465-0101
Email: orders@brainchildnutritionals.com