Přírodní chelace a detoxikační program dle Michaela Langa, 2.cast

1. března 2008 v 23:52 | Michael Lang, http://www.brainchildnutritionals.com/PDF/Protocol.pdf |  Detoxikace

Přírodní chelace a detoxikační program dle Michaela Langa

Krok 1 - Normalizujte hladinu vitamínů a minerálů:
Doba trvání: 1 měsíc
Cílem tohoto kroku 1 je normalizovat hladinu vitamínů a minerálů, započít nízko-úrovňovou detoxikaci a lépe revitalizovat a připravit tělo pro další kroky programu. Toto měsíční období zahrnuje 16 denní postupné "nízké a pomalé" dávky, které se postupně zvyšují až na navrhované hodnoty pro váhu Vašeho dítěte. Až do konce měsíce pokračujte v plném dávkování než začnete krok 2. Můžete použít jakékoliv kombinace vitamínů a minerálů Brainchild (BCN), které obsahují různé úrovně živin v ochucené i neochucené podobě, v nabídce jsou také ultra-citlivé složení pro děti s vážnými alergiemi a intolerancemi.
BCN supplements have been carefully formulated by a parent-researcher and nutritionist for the recovery of his own children. They have been formulated from the start to meet the specific needs of children on The Spectrum, providing targeted gastrointestinal, neurological, immune, and detoxification support.
These easy to administer, good tasting and unique ultra-colloidal suspension liquids are intensively milled to the sub-micron particle size to promote unparalleled absorption through the intestinal tract and assimilation down to the cellular level. If you are not already using BCN vitamins and minerals, please go to the following URL: www.brainchildnutritionals.com/Which_formulax.html, or call us at (831) 465-0104 for help in determining
which products are the most appropriate for your child. You will receive instructions with your first order for switching from the supplements you are already using to the new ones. If you are already using our
multivitamin and mineral supplements, please proceed to the next step.
A CO DALŠÍ DOPLˇNKY, KTERÉ MOJE DÍTˇE SOUČASNˇE UŽÍVA?
Pokračujte v užívání jakýchkoliv dalších doplňků, které Vaše dítě předtím užívalo, jako probiotika, rybí olej, zažívací enzymy a jakékoliv další doplňky, které Vy nebo Váš ošetřující lékař považujete za užitečné pro Vaše dítě. If your child was previously taking other vitamins and minerals, the Spectrum Support
supplements will probably be sufficient to meet these needs, and you may discontinue other vitamins and
minerals, gradually, as outlined in the BCN dosage chart.
CO MAM DˇELAT, POKUD MÁ MOJE DÍTˇE KVASINKY? MÁM POČKAT POKUD VYMIZÍ A AŽ PAK ZAČÍT DETOXIKAČNÍ PROGRAM?
Pokud máte podezření, že Vaše dítě má candidu nebo intestinal dysbiosis, snažte se je co nejdříve dostat co nejvíce pod kontrolu předtím, než dosáhnete krok 6 tohoto programu, kdy začíná aktivní detoxikace. V tomto úsilí Vám pomůže jakýkoliv DAN[1] lékař nebo naturopat, nebo zavolejte BrainChild - rádi Vám v tomto úsilí pomůžeme. Jelikož těžké kovy dělají tělo víc náchylné na dysbiosis, nepředpokládáme, že se Vám úplně povede candidu vymýtit ještě před detoxem, ale kontrola nad ní Vám zvyšuje šance, že Vaše dítě bude spokojené a zdravé během detoxikačního procesu.
Dávkování: Dle BCN rozpisu (připojujeme ke každé objednávce, dávky závisí na váze dítěte)
Krok 2 - Podpora buněk
Cíl: Poskytnout výživu, ochranu, okysličení a detoxikaci buňkám
Délka: 2 týdny
V rámci tohoto kroku přidáváme Cell Food od Lumina Health. Cell Food je oxygenated trace mineral doplněk, který dodává kyslík, minerály, enzymy a amino-kyseliny do každé buňky v těle. Cell Food používá a proprietary ionic složení, které obsahuje 78 trace minerálů, 34 enzymů a 17 amino-kyselin a používá jedinečné technologie dělení vody kvůli uvolnění kyslíku a vodíku v těle. Okysličování a živení buněk umožňuje čistit a správně vyživovat všechny systémy těla.
Dávkování: Pro začátek dvě kapky za den po probuzení, každé 2 dny zdvojnásobte dávku na max.12 kapek, rozředěných v 8-12 uncích destilované? (purified) vody.
Krok 3 - Podpora recyklace glutathionu (redox)
Cíl: podpora recyklace glutationu, příprava na jeho přímé podání v další fázy a nastavení metabolizmu pro jeho optimální využití a detox.benefit. Glutation podporuje detoxikaci rtuti a jiných těžkých kovů a takéje klíčový pro detoxikaci mnohých jiných chemických toxinů, které se mohly v těle naakumulovat.
Doba trvání: 2 týdny
Pro tuto fázi se používá HerbaThione, rostlinná tinktura firmy BCN, bez lepku a bez alkoholu. HerbaThione nabízí terapeutickou dávku velice prospěšných rostlin organického hospodářství, které najdete v mnohem nižších dávkách v jiných BCN Spectrum vitaminových doplňcích. Poskytuje vynikající podporu pro detoxifikační funkce našemu tělu vlastní a podporuje tvorbu glutationu a syntézu (recyklaci). Tyto rostliny mají nesčetné množství jedinečných a synergických efektů na tvorbu plazmy a hepatic glutationu a je také velice bezpečná a dobře tolerovaný.
Prosím, podívejte se do přílohy A tohoto dokumentu pro složení a léčivé účinky těchto rostlin. Tyto informace, spolu s bibliografii podporujících vědeckých výzkumných článků také najdete na www.brainchildnutritionals.com/HerbDocx.html
Dávkování: Začněte s 1 plným kapátkem pod jazyk každý den po probuzení a znovu 30 minut před večeři. Po 7 dnech zvýšte dávku na 2 plné kapátka ráno a 2 plné kapátka před večeří. Pokračujte v tomto dávkování po zbytek trvání programu. Poznámka: plné kapátko má cca 4 mililitry aneb ¾ čajové lžičky.
Krok 4 - Doplňte víc Glutathionu a podpora detoxikace
Cíl: Doplnit liposomal glutathion, aby se detoxikace jemně posunula dál
Doba trvání: 2 týdny
V této fázi doplňujeme mírné množství bezpečného liposomal glutathionu bez sodium benzoatu (nebo IV pokud jste v péči lékaře). Doporučujeme použít l.g. bez sodium benzoatu, vyvinutého Dr. Timem Guilfordem. Sodium benzoate je značně toxická látka odvozená od extrémně toxického benzenu a původně izolovaného z ropy/petroleje. Benzoaty mění a inhibují jak glycinovou detoxikaci tak syntézu glutahionu a proto by se jim autistické děti měly úplně vyhnout.
Jak uvedeno výše, glutathion je jedna z nejlepších přirozených obran těla proti těžkým kovům a oxidative stress. Výzkum vedený Dr. Jill Jamesem prokázal, že autistické děti mají nízké hodnoty redukovaného anebo aktivního gluathionu a vysoké hodnoty jeho oxidovaného nebo spotřebované protistrany? Pokračujte v užívání Herbathione po celou dobu programu, abyste pomohli recyklovat nahromaděný oxidized glutathione a pomohli glutathionu v jeho roli čističe rtuti a jiných těžkých kovů z těla.
Dávkování: Začněte ½ čajové lžičky 2x denně, zvyšte o ½ čajové lžičky každé dva dny až na 1-2 čajové lžičky 2x denně, pokud to dítě toleruje a je mu prospěšné
Poznámka: může být velice obtížné podávat ústně glutathion v případě dysbiosis, bakteriální nebo fungální "overgrowth" v intestinálním traktu. Máme stále víc důkazů, že orální užívání určitých sirných doplňků může podporovat předešlou nerovnováhu flóry. Pokud předpokládáte u svého dítěte tyto obtíže, poraďte se svým lékařem před započetím ústního užívání glutathionu.
Krok 5 - Podpora Sulfation
Cíl: Podpora GI traktu sulfur cellular obrana a podpora recyklace glutationu
Doba trvání: Dva týdny
V tomto kroku se užívá IntestiMend, výrobek fi BCN. Intestimend je vytvořený, aby podpořil precursor, multielemental a catalyst podporu pro buněčnou ochranu žaludku zvanou Glycosaminoglycans (GAGS), která se skládá převážně z polysacharidů napojených na amino-kyseliny nesoucí síru, které mají velice často kvůli přítomnosti těžkých kovů narušené struktury.
Zdravý gastrointestinální trakt je vystlaný ochrannou bariérou sulfátů, která poskytuje ochranu před mnohými biologickými, virovými/imunologickými, dietními, zánětlivými a toxickými zátěži. Změny v sulfur chemii, způsobené toxiny, snižuje přirozenou rezistenci, která normálně poskytuje buněčnou bariéru v GI traktu ale také pro jiné orgány a tkáně těla.
IntestiMend je inovační sulfur, gastrointestinální a detoxikační doplněk. Jeho aktivní ingredience jsou na síru bohatý biotin, glucosamine a chondroitin sulfáty, MSM (Methylsufonylmethane) a velmi malé množství N-acetyl cysteine ako synergist, spolu s calcium D-glucarate, který detoxikuje střevo a katalyzuje formace glycosaminoglycanů. N-acetyl glucosamine a organicky-vypěstovaný kluzký jilmový odvar jako anti-microbialní a protizánětlivé střevní činidlo; a D-ribose, molekula cukru páteře ribonukleových kyselin z DNA/RNA.
Mnozí rodiče dětí, které drží Feingold dietu zaznamenali, že IntestiMend dokáže během 20-30 minut zastavit těžkou reakci dětí na jídlo. Byť tato teze ještě není prokázána, domníváme se, že může podobně fungovat pro děti na GFCF[2] dietě v případě nechtěného požití lepku nebo caseinu. IntestiMend také dobře slouží jako denní podporní prostředek pro děti s nízkou sulfur/sulfate a také může zvýšit hladiny plasma glutathione.
Dávkování: Rozřeďte 1-2 unce (6-12 čajových lžiček) Intestimendu v 4-6 uncích džusu nebo vody. Pro zajištění maximální absorbce doporučujeme dobře zamíchat a užívat 2x denně na prázdný žaludek, 30-60 minut před snídani a večeři

[1] DAN = Defeat Autism Now, v tomto významu speciálně školení doktoři pro léčbu autismu. Víc http://www.autism.com
[2] Dieta vynechávájící lepek a kasein (gluten free casein free)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama