Duben 2008

Natural Candida program

4. dubna 2008 v 23:23 | Terri Mykland, staženo z http://www.brainchildnutritionals.com/Detox_programx.html |  Detoxikace
Snad někoho potěší rychlý a zkrácený překlad:
Tento program je založený na rotaci přírodních anti-fungicid, takže se candide nedá šance vyvinout účinnou obranu proti nim. Program je založený na použití enzymů, na oslabení buněčních stěn kvasienk, pH a jater, také používá probiotika a vyhýbá se cukrům ve stravě.
Program může být prospěšný pro lidi bez omezení věku, bojující proti candide nebo jiným střevním infekcím. Pokud problém není chronický, vyléčení obvykle trvá 1-2 měsíce. U chronických problémů a autistickým dětí trvá vyléčení poznatelně déle a vyžaduje příležitostní zopakování.
Lidi konzumující stravu bohatou na karbohydráty a cukry, a také autistické děti, jsou citliví na přemnožení candidy. Toxicita těžkých kovů a jejich vylučování střevní problémy jenom zhoršují. Použití konvenčních antifungicid představuje zátěž pro játra a jiné orgány. Po dvou měsících užívání antifungicid byl můj syn bledý, slabý a jeho nechráněný gastrointestinální trakt byl tak zranitelný....vůči dalším střevním potížím! Domnívám se, že to bylo tím, že antifungicida pozabíjely nejenom špatné, ale také benefiční bakterie, které ho pak nemohly chránit po dobratí léků. Moje zkušenosti s rotací přírodních antifungicid ukazují, že tento přístup je k "dobré flóře" mnohem šetrnější. Tato strategie se mi osvědčila s mým synem již přes 5 let, a to včetně dob, kdy jsme detoxikovali těžké kovy.
S Candidou se těžko bojuje, protože je extrémně přizpůsobivá. Buduje si rezistenci vůči skoro všem dostupným jedům se kterými přichází do kontaktu v procesu zvaném ploeomorphism. Základní přístup tohoto programu spočívá v použití jednotlivých přírodních antifungicid - vždy jeden přípravek během 4 dnů, po uplynutí se nasadí další přípravek na 4 dny, atd...po dobu 6 týdnů až 6 měsíců, případně déle, pokud potřeba. Rotace různých antifungicid "rozhazuje" candidu a neumožňuje jí mít čas na budování obrany. Během programu používáme každý den probiotika pro budování benefiční flóry, dále enzymů pro oslabování buněčních stěn kvasinek a Cell Food pro podporu oxidace a podporu hodnot pH.
Některé přírodní antifungicida budou pro někoho víc a pro někoho míň efektivní - v závislosti na specifických parametrech candidy a jiných patogenů a na individuální chemii daného dítěte. Je velice důležité najít několik přírodních antifungicid, které člověk dobře toleruje ve "středním" dávkování a být konzistentní v jeho použití než koncentrovat na nalezení "toho pravého".
Jak dlouho trvá než se dostane candida pod kontrolu závisí případ od případu. Mému synovi to trvalo 3 měsíce od jeho prvního testu, vykazující candidu, po druhý, kde již bez candidy. Můj tip by byl, že něco mezi, někomu to trvá 6 týdnů a někomu 4-8 měsíců a dokonce i déle.
Pokud během 3 měsíců neuvidíte žádné zlepšení, pak zvažte větší množství přírodních antifungicid, tj. rotaci 2 sad, namísto jedné. Také doporučujeme test stolice, abyste přesně vědeli, proti čemu bojujete a mohli specificky zacílit své snažení. Prosím, pokud jste v této situaci neváhejte nás kontaktovat - rádi Vám pomůžeme.
Rotace antifungicid nekončí okamžikem "čistého" testu. Mezi jednotlivými cykly se vkládá několikadenní přestávka a postupne se zvyšuje délka těchto přestávek. Tento postup jsem také úspěšně aplikoval se svým synem. V současnosti, po několika letech bez candidy, příležitostně nasadíme na několik dnů nebo týdnů přírodní antifungicida, jinak nic. Ohromná výhoda tohoto programu je, že můžete kdykoliv se k programu vrátit, když vidíte první známky vracící se dysbiosis.
Dokonce i v době, když si budete myslet, že máte candidu pod kontrolou, pravděpodobně jste ještě nezvítězili nad kvasinkami, speciálně u autistických dětí. Když tělo detoxikuje těžké kovy, kvasinky mají tendenci se zhoršit. Zůstaňte ve střehu a mějte malou zásobu přírodních antifungicid po ruce. Postupem času jsem zjistil, že jelikož již znám u syna znaky počínající nadvlády kvasinek, dokážu s nimi lehce bojovat, protože umím rychle zahájit léčbu a mám již zkušenosti, co mu v minulosti nejvíc pomohlo.
S velkou nadějí,
Terri Mykland - BrainChild Nutritionals
Suplementy programu Natural Candida:
Candex je enzýmový produkt,který jí celulózu, která tvoří buněčné stěny kvasinek. Jelikož kvasinky si na ni neumí vybudovat rezistenci, užívejte denně nalačno
Cell Food napomáhá zvýšení pH ve střevu, okysličuje buňky a napomáhá střevní flóře v boji s kvasinkami. Jelikož kvasinky si neumí vybudovat rezistenci, užívejte denně. V testy provedené BioScreen Testing Laboratory prokázaly, že Cell Food je účinná proti Aspergillius Nigar, Candida Albicans, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa a Staphylococcus aureus.
Přírodní antifungicida, které rotujeme
Tento program používá pro rotaci tři různé přírodní antifungicida, které po jednom střídáme každé 4 dny. Například tedy:
4 dny Oregon Grape potom
4 dny Česnek Kyolic potom
4 dny Biocidin potom
znovu opakujte cyklus, začněte znovu s Oregon Grape ve stejných dávkách jako jste končili v prvém kole a zvýšte dávku. Opakujte tuto rotaci alespoň 6 týdnů, v ideálním případě 6 měsíců - možná i déle, dokud se nedostaví účinky. Poté, co dostanete kvasinky pod kontrolu, můžete s rotací kdykoliv začít, když máte pocit, že se kvasinky hlásí ke slovu enbo například jenou měsíčně z preventivních důvodů.
Dávkování
Začněte malými dávkami a zkuste se propracovat ke středním dávkám. Snažíme se být k tělu šetrný a také se snažíme vyhnout Herxheimerové reakci - náhlému mohutnému úhynu bakterií.
Probiotika
Jednoznačně doporučujeme každému, kdo bojuje s kvasinkami. Pokud nemáte dosud oblíbené probiotika, doporučujeme D-Lactate Free (pro autistické děti) a CP-1 (pro dospělé) od fi Custom Probiotics (www.customprobiotics.com), ale na trhu je dostupných také spousta jiných, kvalitních přípravků.
Dieta
Cukr živí candidu - čim míň cukru bude kdokoliv jíst, tím větší šance, že se zbaví candidy. Doporučujeme jídelníček maximálně omezující spracovaného cukry a jednoduché karbohydráty. Jistě víte, že pečivo, škroby a alkohol se také konvertují na cukry. V ideálním případě se vynechá také ovoce, jelikož fruktóza také krmí candidu, nicméně je to volitelné - věříme, že ve většině případů se dá zvýtězit nad candidou i bez eliminace ovoce v jídelníčku.
Boj s candidou, obdobně jako jiné druhy detoxikace, vyžadují, aby se střeva a ledviny lehce pohybovali, aby mrtvé kvasinky se vylučovali a neshromážďovali v těle. Vyhněte se zácpě a dbejte na správný pitný režim. Tento program není určen pro těhotné a kojící ženy.
Přeložila a zkrátila Boba