Autismus je léčitelný

12. května 2008 v 0:16 | Boba |  "NOVÍ" rodiče

Několik tipů a rad, co můžete pro udělat pro své autistické dítě

Autismus je neléčitelný současnými postupy klasické medicíny, což je pro nás - rodiče, výzva k hledání jiných postupů a také naděje, že v dohledné době se také naše děti připojí do rostoucí skupiny vyléčených dětí.

Následující informace píši s nejlepším úmyslem Vás povzbudit, abyste se vydali "za hranice všedních dní" a pokusili se vlastními silami zlepšit stav Vašeho dítěte. Nejsou lékařskou radou - jsou to pouze informace z různých webů, knížek, a zkušenosti jak moje, tak jiných rodičů v Česku a v zahraničí.

Zatímco výčet psychických znaků u autismu je poměrně vyčerpávající (opožděný vývoj jazyka, špatný oční kontakt, nezájem o ostatní lidi, záchvaty vzteku, hyperaktivita, negativizmus, neschopnost abstraktní hry, poruchy smyslového vnímáni, výkyvy nálad, atd...), je zajímavé, že tyto děti mají také společné fyzické problémy, které se této nemoci obvykle nepřisuzují. Většina těchto dětí trpí potravinovými alergiemi a ekzémy, střevními problémy, zácpou / průjmy, přemnožením kvasinek, poruchou regulace imunitního systému a poruchami spánku... Detailní testování často odhalí vysoké hladiny těžkých kovů a jiných toxinů.

Co je biomedický přístup? Biomedické intervence jsou založeny na víře, že psychologické
symptomy PAS pochází z fyzických problémů, které má Vaše dítě a kterých řešení povede ke zlepšení psychického stavu. Je založený na hypotéze, že naše děti jsou přetížené kombinaci těžkých kovů (rtuti, olova a hliníku), virů a bakterií. Tyto toxiny zpomalují nebo znemožňují normální biochemické pochody v těle a mají za následek fyzické a hlavně mentální projevy, kterým říkáme PAS.
Čtyři nejdůležitější věci, jak můžete Vašemu dítěti pomoct se uzdravit, jsou:

1. Snižte toxickou zátěž

a) Zkuste odstranit z Vašeho domova co nejvíce toxinů. Mnohé klasické čistící prostředky, pesticidy, hnojiva, barvy a pod. jsou pro děti toxické. Snažte se nevařit na hliníkovém povrchu, neohřívejte jídlo v mikrovlnce v plastových nádobách. Buďte opatrní s renovací Vašeho obydlí

b) Pokuste se zlepšit Vašemu dítěti jídelníček - hodně zeleniny a ovoce, omezte co nejvíce rafinovaný cukr, omezte smažené jídla a jiné jídla obsahující trans-mastné kyseliny, vyhněte se umělým barvivům, ochucovadlům a konzervačním látkám. Pro inspiraci mrkněte na www.feingold.org

c) Zkuste bezmléčnou a bezlepkovou dietu (GFCF dieta). Některé statistiky uvádí zlepšení až u
65% detí. Velice zjednodušené vysvětlení je, že lepek a kasein (bílkovina v mlíku a mléčných výrobcích) jsou pro tělo velice těžko stravitelné a jelikož je autismus mj. metabolická porucha, vznikají jejich trávením u našich dětí opiáty gliadinomorfin a kazomorfin. V případě jejich vysoké hladiny a zvýšené propustnosti střevní stěny se tyto látky dostávají krví do centrálního nervového systému a zasahují mozek.

GFCF dieta může působit v počátcích na dítě podobně, jako když osobě, která je zvyklá na pravidelné užívání morfinu, tuto látku najednou do těla nedodáte. Reakcí není rovnováha, ale naopak, zesílení příznaků, které signalizují, že tělo postrádá dávku, na kterou je zvyklé. Postupně se však uklidňuje a zvyká si na nepřítomnost těchto látek. Více informací o této dietě najdete např. na http://www.gfcf.unas.cz

b) Vylučte potravinové alergeny - nejčastější potravinové alergeny jsou mlíko, pšenice, sója, vajíčka, kukuřice, čokoláda, kvasnice, burské oříšky, umělé barviva a ochucovadla. Alergické potraviny se dají vytestovat pozorováním (červené tváře, červené uši, tmavé kruhy pod očima, změny v chování), krevní zkouškou na alergologii IgE a IgG (v ideálním případě IgG4), nebo neinvazivním testováním EAV.

c) Očkování - očkujte pouze zdravé dítě. Pokuste se oddálit očkovací kalendář do doby, kdy bude Vašemu dítěti alespoň 24 měsíců. Někteří autoři doporučují den před, v den očkování a den po užívat vysoké dávky vitamínu C. Pokuste se, aby očkovací látka neobsahoval Thimerosal.

2. Pomozte zažívacímu systému se uzdravit

a) Rybí olej (tuk) kromě skvělých nutričních vlastností pomáhá léčit střevní trakt. Pro malé děti vybírejte přípravek s vyšším obsahem DHA, pro starší děti a dospělé zase s vyšším EPA. Mnoho rodičů zaznamenalo okamžité zlepšení očního kontaktu a zklidnění

b) Probiotika, zažívací enzymy, kolostrum - samé skvělé věci pro zažívání Vašeho dítka, nechte si poradit od odborníka

c) Nemá Vaše dítě candidu? Již mnoho let je známá úzká souvislost mezi autistickým spektrem a parazitickými organismy a kvasinkami. Hypotéza stojí na tom, že kvasinky jako např. Candida, se přemnoží jako následek oslabeného imunitního systému, navíc často vystaveného hojnému užívání antibiotik v dětském věku.

3. Zvyšte přísun živin

Balancovaný multivitamínový a multiminerálový přípravek - v ideálním případě na základě testů z krve, moči a stolice doktor určí, které specifické doplňky Vaše dítě potřebuje vzhledem k mnohonásobným toxickým efektům v jeho těle. Jinak zkuste hledat vhodný přípravek dle doporučených hodnot pro autistické děti, např. dle Dr Jamese Adamse www.autism.com český překlad najdete na http://bobin.blog.cz. Každopádně hledejte přípravek s vysokým obsahem vitamínů B6, B12, hořčíku, zinku a selénu a s nulovým obsahem mědi.

4. Zbavte dítě nežádoucích kovů a toxinů

Detoxikace - odstranění rtuti a jiných toxických kovů z těla - je nejdůležitější krok v léčbě Vašeho dítěte. Odstranění těžkých kovů umožňuje dítěti vrátit se zpátky do normálního stavu a zdraví. Neurologické, psychologické a fyzické symptomy se většinou vyléčí nebo vylepší po chelaci, která trvá 12-24 měsíců. Patří do rukou odborníka.

a) Magnesium Sulfát do koupele (Epsom Salt Baths). Můžete praktikovat každý den - přidejte 2-3 hrnky magnesium sulfátu do koupele a nechte Vaše dítě ve vaně alespoň 15 minut. Je k dostání v lékárnách (když slíbíte, že ho nebudete olizovat) nebo v zemědělských potřebách. Při koupání dejte pozor, aby dítě nepilo vodu z vany.

b) Chelace vyžaduje péči kvalifikovaného doktora. Využívají se cheláty v ústní nebo
transdermální formě, nejběžnější cheláty jsou DMSA, DMPS a EDTA (americké názvy léků, je možné, že v ČR jsou názvy jiné).

c) Homeopatie - konstituční léčba, která patří do rukou zkušeného homeopata - konkrétní lék/y se "šijí na míru" Vašemu dítěti.

d) Přírodní detoxikanty - existuje mnoho přírodních produktů, které dokážou odstranit těžké kovy a toxiny, např. glutathion, prostředky buněčné podpory, NDF Plus, PCA - RX a prostředky na báze zeolitů. Určitě stojí za přečtení http://www.brainchildnutritionals.com/PDF/Protocol.pdf, překlad najdete na http://bobin.blog.cz

e) Methyl 12často v kombinaci s Valtrexem Tyto speciální přípravky jsou důležité pro spravení buněčné komunikace, která je narušená toxicitou rtuti. Doplňky zahrnují Glutathion, Methyl-B12, Folinic Acid, Betaine (Trimethylglycine aneb TMG), DMG a SAM-e. Hodně pozitivních ohlasů na Methlyl-B12 najdete www.drneubrander.com.

f) RNA kapky vyvinuté Dr. Amy Yasko, pravděpodobně podporují mnohé fyziologické pochody.
Rodiče většinou používají tyto kapky jako hlavní léčbu www.holistichealth.com.

g) Jiné způsoby detoxikace - infračervená sauna, hyperbaric oxygen therapy...
V současnosti existuje široká škála možností, které biomedický přístup nabízí. Většina rodičů používá kombinace některých výše-zmíněných postupů. Každé dítě je jiné, některé postupy budou u Vás fungovat úžasně, některé málo, některé vůbec. Pro rodiče "zelenáče" v této oblasti je výběr nesmírně frustrující a mimo jiné právě proto je nesmírně užitečné spolupracovat s kvalifikovaným doktorem.

Proč je těžké najít doktora praktikujícího biomedický přístup? Předpokládám, že spolupracujete s doktorem, který studuje novinky o autismu a nevychází pouze z 30-let starých poznatků ze studia medicíny a z filmu Rain-man. Tedy, náš doktor-sympaťák by měl léčit podle klinicky-ověřených metod a léků. Výše uvedené metody bohužel nejsou klinicky ověřené a ani v dohledné době nebudou, protože:

a) technika současné medicíny na ně bohužel nestačí, spousta biochemických reakcí se odehrává v řádech nanosekund. Vědci prozatím neumí označit jednotlivé produkty metabolických pochodů a sledovat jejich pouť po organizmu

b) laboratorní testy jsou založené na principu, že tělo něco vylučuje (krev, moč, stolice), kdežto problém s našimi dětmi je, že v nich se toxiny hromadí. Současná lékařská věda není v stavu zjistit, kolik neurotransmiterů uniklo ze střeva a putuje organizmem, kde se nachází a kam míří

c) svědectví pacientů nejsou důvěryhodná - naše děti mají poruchu komunikace, často posunutý práh bolesti, informace o zlepšení podávají rodiče, kteří nikdy nebyli vyškoleni a metody se neodehrávají v laboratorních (nebo alespoň v nemocničních) podmínkách

Tož, hledejte informace a bojujte! - čtěte, navštěvujte webová fóra, ptejte se zkušenějších rodičů. V češtině stojí určitě za přečtení www.dobromysl.cz, diskuse na www.coeliac.cz, www.rodina.cz, www.jan-olomouc.estranky.cz .V angličtině existuje nespočet ohromných informací, mé nejoblíbenější: http://www.autism.com, www.defeatautismnow.com, http://www.generationrescue.org, www.holistichealth.com...

Potřebujete informace pro komunikaci s rodinou, přáteli, sociálními pracovníky, učiteli, terapeuty a doktory. Je velice důležité najít doktora, který chápe pravou podstatu zdravotního stavu Vašeho dítěte, aby Vás alespoň částečně chránil před ubíjející ignoranci současného náhledu na autismus. Věřte si a bojujte - Vy jste hlavní advokát Vašeho dítěte - hodně štěstí!

Boba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Landis Landis | Web | 12. května 2008 v 0:21 | Reagovat

Rayman že?...nobo Rainman?

2 HELENA HELENA | E-mail | 31. května 2008 v 21:33 | Reagovat

DOBRÝ DEN VÁŠ ČLÁNEK JE SICE POVZBUZUJÍCÍ ALE DĚTI S AUTISMEM JE KAŽDÝ JINÝ NAŠEMU SYNOVI ZJISTILI TUTO NEMOC V SEDMY LETECH MYSLÍM SI ŽE LÉKAŘI BY MĚLI ASPON RODIČUM VYSVĚTLIT CO TATO NEMOC OBNÁŠÍ A CO RODINU ČEKÁ MY SE V TOM PLÁCÁME JEŠTĚ TED.HELENA

3 ELVA HELP ELVA HELP | E-mail | Web | 6. února 2011 v 15:46 | Reagovat

na webu www.autismusapes.estranky.cz Vás zveme k tématu speciálně trénovaní asistenční psi pro autisty (APPA) a speciální metoda canisterapie pro autisty, dále typy a rady k harmonickému soužití v rodině s autistou se psem.

Pes autismus nevyléčí, ale má silně pozitivní vliv na osobu s autismem - stejně jako vodící pes je očima nevidomého - je APPA "překladatelem sociálních situací" pro autistu.

Andrea Tvrdá
andreabaja@seznam.cz
www.autismusapes.estranky.cz

4 Král Král | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 19:08 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama