Slavná přednáška "Autismus je vyléčitelný!"

14. května 2008 v 23:13 | Vystoupení Bernarda Rimlanda, Ph.D. na kongresu o autismu, 19.11.2003, USA |  "NOVÍ" rodiče

Děkuji vám za pozvání k účasti na tomto důležitém zasedání, které je zásadní pro efektivnější léčbu autistických dětí.

Jsem Bernard Rimland, Ph.D. Titul jsem získal za práci v experimentální psychologii. Specializuji se na výzkumnou metodologii. Pracoval jsem ve výzkumu víc než 50 let, 45 let jsem se věnoval každodennímu hledání efektivní léčby autistických dětí.

Můj autistický syn Mark se narodil v roce 1956. Ve věku pěti let nám bylo řečeno, že je to beznadějné a nevyléčitelné a že bychom měli dát syna do ústavu. Neudělali jsme to. Do sedmi let nosil plenky a ptát se nebo odpovědět na otázku začal až po osmém roce. Dnes, ve věku 47 let, je mezinárodně uznávaným umělcem, který je zvaný do televize, včetně CBS, CNN a PBS networks stejně jako Japanese television network.

Má kniha, Infantilní autismus (1964), vyvrátila převažující domněnku, že autismus je duševní poruchou způsobenou špatným přístupem matky, který by mohl být vyléčen psychoterapií pro oba, matku a dítě. Má kniha rovněž naznačila, že profesionálové by mohli založit svou praxi na vědeckém důkazu spíše než na dogmatu. Dokonce dnes převládají spíše dogmatické než pragmatické názory. (Podívejte se například, na přístup FDA k nevyléčitelnému autismu, viz. níže.)

Frustrovaný lhostejností a nedostatkem zájmu o současný stav jsem založil v roce 1965 Autism Society of America a v roce 1967 Autism Research Institute ( http://autism.com/ari/main.html ) abych dosáhl potřebné změny. Tento institut jsem založil za účelem stanovit příčinu a najít efektivní léčbu autismu. Děkuji vám za umožnění mého vystoupení a vyslechnutí mého názoru, i když se čtyřicetiletým zpožděním.

Dnes, poprvé v historii, jsou úspěšně vyléčené autistické děti - žijící , dýchající, mluvící autistické děti - žijící mezi námi a užívající si své životy. Tyto děti, které již nenosí obávanou nálepku "autistický", vděčí za osvobození z autismu variantám léčby které byly, a ještě jsou, zesměšňovány, vysmívány a odmítány většinou respektovaných autorit ve vzdělávacích a lékařských institucí. Nicméně, nové léčebné přístupy rychle přesvědčují nejskeptičtější kritiky.

Mnohé z těchto uzdravených autistických dětí jsou synové a dcery lékařů, konvenčně vzdělaných doktorů medicíny, kteří vidí a moudře odmítají omezené a mylné možnosti nabízené konvenční medicínou. Můžete na videu vidět a slyšet osm z těchto osvícených doktorů vypravovat jejich vlastní příběhy, jsou k dispozici v Autism Research Institute: "Lékaři kteří úspěšně léčili své vlastní autistické děti." Tyto videopásky byly pořízené při skupinových prezentacích v roce 2001 a 2002 na konferenci Autism Society of America.

Výzkumný program Autism Research Institut bere v úvahu všechny formy léčby, které poskytují významný důkaz o zlepšení stavu autistických dětí, včetně obou - behaviorálních a biomedicínských přístupů.

Hlavním důvodem pro založení Autism Society of America v roce 1965 bylo napomoci ranné behaviorální intervenci, známé dnes jako "ABA". Můj výzkum mě pevně přesvědčil, že tato forma terapie mohla způsobit pozoruhodné zlepšení stavu mnoha autistických dětí, navzdory jeho zamítnutí většinou profesionálů kteří se považovali za autority v oblasti autismu. Dnes tradiční věda plně přijímá význam ABA, ačkoli uteklo 20 let než byla ABA akceptována. Teď , když je behaviorální přístup široce přijatý a dosáhl rozšíření, věnujeme své síly ke zdokonalení a zefektivnění biomedicínské péče. Cítíme, že léky nejsou vyhovující - žádné dítě není autistické kvůli nedostatku Ritalinu nebo Risperdalu. Všechny léky mají významné nepříznivé vedlejší účinky.

Rok 1995 byl počátkem toho, co je nyní široce rozpoznané jako epidemie autismu. Také nepochybně očividná byla skutečnost, že se dostatečně nevyužívá léků - léčby, která byla obvykle považovaná za "alternativní medicínu". (Většinu terapií alternativní medicíny je lépe charakterizovat jako "inteligentní medicínu".) V lednu, 1995, společně se dvěma váženými kolegy, pediatrem Sidney M.Bakerem, M.D., a chemikem Jonem Pangbornem, Ph.D., které považuji za nejzkušenější světové experty ve výměně látek autistických dětí, jsem poprvé svolal hnutí DAN! (Zvítězte nad autismem právě teď!). Oslovil jsem skupinu expertů, složenou z přibližně třiceti pečlivě vybraných lékařů a vědců ostře naladěných proti výzkumu autismu. Název - Porazte autismus právě teď! (DAN!), byl odpovědí na samolibost a přehlížení, které bylo tak evidentní v NIH, a v lékařských školách, kde výzkum léčby autismu byl prakticky nulový, s výjimkou experimentálních pokusů s různými léky určenými pro dospělé.

DAN! hnutí se ukázalo jako neobyčejně úspěšné. Nedávno jsme dokončili naši 12. DAN! konferenci v Portlandu v Oregonu, a další DAN! konference je naplánovaná do Washingtonu DC 16.-18. dubna, 2004. Také jsme pořádali sérii mini- DAN! konferencí pro trénink lékařů a dalších zdravotnických praktiků, a jsou vyvíjeny studijního plány pro vyučování zdravotních sester jak realizovat DAN! přístupy k diagnóze a úspěšnému léčení autismu. (
www.AutismResearchInstitute.com nebo www.DefeatAutismNow.com.) Systém DAN! praktikuje několik set lékařů v USA a někteří v zámoří. Nejdůležitější je, že jsou tisíce dětí (mnozí z nich synové a dcery DAN! lékařů), kteří nebudou již diagnostikováni jako autističtí a kteří byli zařazeni do běžných škol. DAN! program má vynikající úspěch!

Navzdory zřejmě dobrým výsledkům existuje množství překážek, které je třeba překonat. Nejvýznamnější překážkou je neústupné trvání Úřadu pro kontrolu potravin a léků (FDA), že neexistuje účinná léčba autismu, a je šarlatánství tvrdit opak. Rád bych předložil jako součást mého svědectví následující dopis napsaný mnou a Johnem Pangbornem, Ph.D. (také otcem dospělého autistického syna) Marku McClellandovi, M.D., komisaři FDA. Všimněte si, že FDA tvrdí na své webové stránce, že autismus je beznadějný a nevyléčitelný - navzdory velkému množství vědecky zdokumentovaných důkazů o opaku v našem dopisu zaslaném Dr. McClellandovi, na který jsme ještě nedostali uspokojivou odpověď. Cituji některý z důkazů, který vyvrátí oficiální tvrzení FDA.


Například, cituji důkaz ze dvaadvaceti publikovaných studií, založených na výzkumu vedeném vědci ze šesti zemí, že vitamin B6 (obvykle v kombinaci s minerálním hořčíkem) způsobí vysoce významné zlepšení stavu autistických dětí a dospělých. Jedenáct z těchto studií bylo dvojitě slepých, mnozí užívali placebo. Výsledky byly prokázány objektivními fyziologickými měřeními, projevilo se například zlepšení různých elektrofyziologických ukazatelů mozkové funkce, a snížení nebo vyloučení abnormálních látek v krvi nebo moči autistických dětí. (Můj syn Mark bral 1,000 mg vitaminu B6 spolu s 400 mg hořčíku každý den do svých 40 let. Pochybuji že je zdravější osoba na tomto kontinentu.)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Roger Roger | E-mail | 27. prosince 2013 v 13:19 | Reagovat

Demagogie...
Autismus je dosud nevyléčitelný!!!

2 filip filip | E-mail | Web | 4. února 2015 v 13:46 | Reagovat

Autismus je léčitelný kmenovými buňkami. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama