Červen 2008

Co se nám z homeopatik osvědčilo

1. června 2008 v 20:34 | Boba |  Homeopatie a autismus
Léčení autismu homeopatií patří do rukou odborníka, který se snaží najít "similium" pomocí konstitučního léku, tj. léku s velkou potencí.

S léčení homeopatií máme jenom ty nejlepší zkušenosti, začali jsme trochu zostra - Stramonium mk 10. Po dobrání první "tuby" nastalo prudké zhoršení - během 5 dnů z možná o něco více živějšího kluka s opožděným vývinem řeči se stal znovu autista jako vyšitý - otevírání a zavíraní dvěrí, splachování papíru do záchodu, zapínání a vypínání světel, a všudypřítomné NE. Následovalo další balení stramonia v této potenci, po vysazení jsme nespozorovali žádnou regresi.

Během opakovaných zánětů středního ucha se nám moc osvědčila stará dobrá otlučená Beladonna 9ch a Capsicum Annum 5 ch a ušní svíčky. S ušními svíčky je to trochu ošemetné - působí skvěle jako prevence, nicméně pokud je v oušku již nějaký zánět, tak ho urychluje. Dál se názory liší, jestli jsou nebo nejsou v případě již existujícího zánětu vhodné. Na prevenci před záněty středního ucha bere syn preventivně cca 1x za měsíc Aviare 15.

Na virové infekce se nám skvěle osvědčila Thuya 15 nebo 9 ch.

Půlnoční záchvaty (prudké bolesti v oblasti břicha?, "jízda" na zádech, neschopnost artikulace, částečná paralýza obličejových svalů) jako odměnu za dietní chyby, jsme stáhli z 2.5 hodin na cca 12 minut lékem Mercurius corrosivus 15 (také 9) ch.