Maxův příběh 2

5. července 2008 v 23:04 | Amy Lansky |  Homeopatie a autismus
Homeopatie
Byl leden 1995. Zachumlaná v posteli jsem si četla poslední číslo časopisu Mothering, článek od Judyth Reichenberg-Ullman o léčení PAS problémů homeopatii. Autorka tvrdila, že až u 70% případů dokáže navodit významné zlepšení. Nikdy nazapomenu na to, jak se mi mysl naplňovala nadějí a nadšením. Následující ráno jsem rozhodila sítě a našla Johna Melnychuka, profesionálního homeopata a v nejbližším termínu jsme se dostavili plní velkých nadějí a očekávání.
Dnes je John našim blízkým rodinným přítelem. O mnoho let později se mi přiznal, že v něm mírně hrklo, když jsme Steve, Max a já vkráčeli do jeho ordinace. Max byl jednoznačně autista, ale bylo otazkou, jak se dopracovat k dalším symptomům kromě těch, které byly z dálky vidět...
Vzhledem k Maxovmu malému věku a uzavřenosti bylo docela těžké najít symptomy, které by byly pro něj charakteristické a pro něj jedinečné. Našli jsme alespoň zopár nejvýraznějších: jeho silná touha po mléku a fakt, že mléko výrazně zhoršuje jeho stav, láska k tanci a hudbě, spocená hlava během spánku, oblíbená spací pozice, jeho neúnavnost a intenzita, rodinná anamnéza rakoviny a cukrovky na manželove straně a schizofrenie an mé a nakonec, tvrdohlavá, perfekcionalistická no stále milá povaha. Jeho pozorovací schopnosti a paměť pro vizuální detail byly a stále jsou výjimečné.
Všechny výše uvedené charakteristiky vedly k léku CARCINOSIN. Je to relativně neobvyklý lék, v těchto případech se běžně nepoužívá, nicméně klíčem k úspěchu je najít lék, který nejlépe odpovídá jedinečnému profilu dítěte.
Jak se ukázalo později, Max měl také spoustu jiných symptomů, charakteristických pro Carcinosin - sklon ke spoustě hnědých mateřských znamínek, chlupaté záda a nohy, velkou chuť na sůl, máslo a pálivé jídlo, sklon k perfekcionalizmu a úklidu, velkou citlivost k výtkám a kritice a lásku ke zvířatům.
Počáteční změny
John nám doporučil podávat lék pro Maxe v tekuté formě - pomalý a jemný přístup, kdy malé množství léku se rozpustí ve vodě a pravidelně podává. Max dostával každé ráno čajovou lžičku. Pokaždé, co jsme mu podávali lék, snažili jsme se ho také "naplnit" naší láskou a dobrými úmysly.
První změny jsme si povšimli za dva dny. Max začal používat fráze, které nikdy předtím nepoužil a tak nějak se "společensky" zlepšil. Byl to malý, ale zřetelný posun. Většinou mluvil systémem "ozubené kolečka" - jakokdyby musel přemýšlet nad každým slovem, co vyslovil. Postupem času jsme videli výrazný pokrok v mluvení a sociálním cítení. Velkou změnou bylo, že byl schopný splnit dva úkoly, které zazněly v jedné větě.
Tento trend pokračoval, každý den jsme viděli zlepšení. Měsíc co měsíc jsme zvyšovali potenci léku, přičemž vždy na začátku nové, silnější potence byl Max cca 3-5 dnů hyperaktivní. Po tomto krátkém období následoval výrazný skok ve verbálních, kognitivních a sociálních dovednostech a hyperaktivita odezněla. Pak následovalo období postupného zlepšení, které trvalo zhruba 2 týdny. A na konci měsíce, jak jsme se blížili ke dnu flaškky, začali jsme vidět pomalé skluzávání zpátky. Donna a já jsme tomu říkali "syndrom konce flašky" - vysvětlovali jsme si to jako potřebu zvýšit potenci léku.
Protože Maxovo vyléčení postupovalo postupně a přirozeně, mnohým naším známým a rodině se zdáo, že jednoduše z jeho autismu vyrostl. Nicmméně my, co jsme ho denně měli před očima, jsme viděli přímou souvislost mezi změnami v dávkování a změnami v chování. Donna, která má bohaté zkušenosti s dětmi jako je Max, mně opakovaně ujistila, že to, co se stalo Maxovi je skutečně atypické. Když bylo naprosto evidentní, že je na tom mnohém lépe, zhurba po roce denního užívání (zhruba v tom bodě jsme přestali s užíváním), mi potvrdila, že Max byl autista. tvrdila, že viděla mnoho autistických dětí se zlepšit, ale u nikoho neviděla autismus vyléčený, tak jako u Maxe. Naše pediatrička tyto slova v podstatě jenom potvrdila.
....pokračuje...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iliano Iliano | E-mail | Web | 29. března 2012 v 14:26 | Reagovat

Tady se mi líbí... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama