Fenoly a autismus

22. listopadu 2008 v 23:53 | Boba |  Biomedical
Aktualizace: 24.11.2008

Směje se Vaše dítě po banánech? Probouzí se v noci a nemůže usnout? Třeba jsou na vině právě fenoly...

Co jsou to fenoly a jak souvisí s autismem?

Fenoly jsou chemické látky, přirozeně se vyskytující ve spoustě potravin, ale také v přídavných látkách - dávají potravinám barvu, chuť, a vůni. Jsou také přítomny v salicylátech, barvách a přídavných látkách.

Některé autistické děti mohou mít problém s trávením jídel s vysokým obsahem fenolů - tomuto stavu se říká PST deficit. Potrava bohatá na fenoly může vést ke zhoršení autistických projevů, protože snižuje schopnost fenolsulfotransferázy enzym. systému. Jako následek tohoto procesu dokáže pak fenol fungovat v mozku jako excitační falešný transmiter.

Jak vypadají symptomy problémů s trávením fenolu?

Na níže uvedeném seznamu najdete symptomy, které MOHOU být výsledkem konzumace jídel s vysokým obsahem fenolů. Samozřejmě ne všechny symptomy musí být zastoupené a také je nutno zdůraznit, že tyto symptomy mohou být následkem jiných příčin.

· tmavé kruhy pod očima

· červené tváře / uši

· hyperaktivita, agrese

· bolesti hlavy, bušení hlavou nebo jiné sebepoškozování

· bezdůvodný smích

· vyrážky

· nevypočitatelnost

· samostimulační chování

· v noci zpocený

· potíže usnout, noční "nespavost" trvající několik hodin

· potíže se stolicí (zácpa, průjem, nestrávené jídlo)

· páchnoucí hlava / postel / stolice

· nafouklé bříško, velká žízeň

· špatné odbourávání toxinů

Které potraviny obsahují vysoké množství fenolu?


· potravinové barviva a příchutě (například vanilková, BHA, BHT, TBHQ...)

· jablka

· banány

· pomeranče a pomerančový džus

· kakao

· mlíko a sýr

· karob

· rajčata

· arašídy

· čokoláda

· červené hrozny

· vanilínová příchuť

· silně aromatizované potraviny

· aspirin a výrobky obsahující aspirin nebo kyselinu salicylovou

Jenom pro zajímavost, Feingoldova dieta na toto téma dál také vylučuje mandle, meruňky, nektarinky, broskve, švestky, sušené švestky, všechny bobuloviny (borůvky, brusinky, maliny, rybíz...), chilli koření, jablečný ocet, hřebíčky, káva, čaj, okurky (také nakládané a sterilovaná zelenina vůbec), hrozny a rozinky, víno a vinný ocet, paprika, pepř, a mandarinky. Další omezení se vztahují na parfémy, nitrity a nitráty, monosodium glutamát (MSG), hydrolizovaný rostlinný protein, sulfity, benzoáty a kukuřičný sirup

Vaše dítě může citlivě reagovat na jednu, několik nebo na všechny z jmenovaných potravin, nebo třeba na žádnou.

Pokud Vaše dítě citlivě reaguje na fenoly, snižte jejich přísun nebo pomozte organismu je zpracovat. V opačném případě fenoly dokážou dosáhnout akumulace, kdy ovlivňují chování a fyzické zdraví.

Spousta rodičů zjistilo, že pro jejich děti je klíčová NE OKAMŽITÁ, ale AKUMULOVANÁ zátěž fenolů za den / týden, malé množství dokážou sami bez problémů zpracovat.

Jak zjistím, zda moje dítě citlivě reaguje na jídla s vysokým obsahem fenolů?

Nejlepším způsobem je na určitou dobu, třeba 2 týdny, co nejvíce jídel z vysokým obsahem fenolů eliminovat a pozorovat, jestli nastanou změny v chování.

Jak se dá dětem, citlivým na fenoly, dál pomoct kromě diety:

· Podávání enzymů - enzymy mohou pomoct v štěpení jídla nebo uvolňováním síry, hořčíku a molybdenu, které jsou důležité pro zpracování fenolů.

· Podle některých rodičů podávání molybdenu významně zlepšilo tento problém

· Koupání v hořké soli (Epson salt baths u nás pod názvem Magnesium sulfát)

Pár poznámek na okraj:


· Pražené oříšky, džusy a sušené ovoce můžou způsobit problémy s fenoly - zkuste používat tyto potraviny v čerstvém stavu

· Banán je často problematickou potravinou, ale může škodit i z důvodu napadení organismu kvasinkami. Zkuste otestovat, zda Vaše dítě netrpí kvasinkami

· Pište stravovací deník - zaznamenávejte, co Vaše dítě jedlo a jeho následné chování (výjimečná hyperaktivita, bolesti bříška, neklid, vyrážky na tvářích / zadku, výbuchy zlosti, noční probouzení...

· Megadávky vitamínu B6 a/nebo P5P mohou u některých dětí PST problém ještě zhoršit. Možná by stálo za zvážení na přechodnou dobu snížit dávky vitamínů a pozorovat, jestli se u Vašeho dítěte nezlepší problémy se zpracováním fenolů

Zdroje informací

http://www.gfcfdiet.com/SalicylatesGFCFfood.htm#Very%20High některé potraviny mají zařazene jinak jako zbytek informačních zdrojů (banány a jablka v neproblematické skupině)

Boba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama