Teorie o příčině autismu - malé shrnutí, co jsem se dočetla a dozvěděla

2. ledna 2009 v 0:15 | Boba |  Něco na začátek

Teorie č.1 - genetická příčina

V naší kotlince asi nejrozšířenější teorie - nějaký gen nebo nešťastné seskupení genů zapříčiňuje autismus. Sice ještě nevíme, o jaké geny se jedná, ale v budoucnosti je určitě někdo objeví

Přínos této teorie: Tato teorie je obecně přínosná pro stát, jelikož navozuje dojem, že se jedná o genetickou neléčitelnou poruchu, tudíž s těmito dětmi, resp. osobami, se nedá nic pořádného dělat a tudíž se do nich nevyplatí moc investovat a tlak společnosti na vývin nových léků a postupů je prakticky nulový.

Proč si myslím, že tato teorie nemá logiku: Za posledních dvacet let se procento výskytu autistických dětí/zdravé děti zdesetinásobil, přičemž u ostatních druhů mentálního postižení, kam se autismus bohužel pořád řadí, nenastal pokles - tím chci říct, že není to problém chybné diagnostiky a pouhého přesouvání z jedné krabičky do druhé. Že tehdy neuměli správně stanovit diagnózu? Nedělejte si srandu, že před pár lety byste si nevšimli, že máte doma autistické dítě.

Autismus v USA postihuje 1 ze 150 dětí, čímž se dostává do kategorie epidemie a představuje pro naší společnost významné sociální a finanční riziko. Dle Dr. Ganza přímé i nepřímé životní náklady autistu představují 3.2 milionů USD, přičemž samozřejmě ovlivňují možnost výdělku dalších osob v domácnosti.

Jinými slovy, nevěřím na genetickou příčinu, která se za posledních dvacet let ve vyspělých zemích zdesetinásobí. Tuto teorii se snaží vědci prokázat od 30-tych let, navzdory bilionům dolarů investovanými do výzkumu, prozatím se žádný gen nenašel.

Popis autismu jako výlučně duševní nemoci podkopává samotný "otec autismu" Kanner, který první popsal autismus u 11 pacientů, u 8 z nich popisuje významné poruchy zažívání, příjmu potravy...Tyto poznatky se však nehodily do freudovského ponětí psychiatrie a dalšího období "matek-ledniček", kdy rodiče byli obviňováni za autismus svých dětí, tudíž se tak nejak vytratil.

Teorie č.2 - Bůh si nás vybral, protože ví, že to my - rodiče zvládneme

S překvapením zjišťuji, že tato teorie má spoustu zástanců, tak vrhám se na klávesy

Přínos této teorie a její skrytý humor: Tato teorie je velice pohodlná pro společnost. Bůh si vybral silné lidi, kteří tuto situaci zvládnou, ostatní by to nezvládli, tudíž je lepší, když se tím nezatěžují. Tato teorie je nesporně přínosem i pro nás, rodiče, protože podobně jako jiné manipulativní výroky se dá použít na tvrzení čehokoliv - třeba si nás Bůh vybral proto, že věří, že dokážeme vyléčit své děti. Každopádně z této teorie dokážou těžit jedinci s dobrým smyslem pro černý humor.

Čemu na této teorii prozatím nerozumím: Proč se za posledních dvacet let procento výskytu autistických dětí/zdravé děti zdesetinásobil

Teorie č.3 "Mnohonásobný žďuch"

Dle mnohých vědců, výzkumníků a lékařů zabývajících se autismem, nejpravděpodobnějším důvodem je nešťastná kombinace genetické predispozice na chybu imunitního systému spolu s faktory životního prostředí (toxíny během těhotenství matky, očkování, léky - zejména antibiotika, acetaminofen, ibuprofen; příkrmy, toxíny kolem nás. Většina dětí zvládá tuto zátěž bez problémů, nicméně pokud má dítě genetickou predispozici na imunologickou nebo toxikologickou chybu v organismu, riziko možných následků je mnohonásobně vyšší.

Vlivem akumulace výše zmíněných toxinů se dostanou autistické děti ke kritickému bodu, kdy imunitnímu systému dojde dech - "toxic tipping point". Pokud toxická překlápěčka změní svůj obvyklý náklon, většinou následuje tento scénář: Na začátku toxiny přímo napadnou určité tkaniva a způsobí zánět. Lokální zánět spustí další záněty, čímž spouští bludný kruh. Imunitní systém ztrácí schopnost řešit nově příchozí toxiny a začíná misinterpretovat mezi "vlastní" a "cizí", což ústí do autominutní rekace - tělo se snaží chránit se před sebou samým. V případě autismu tento stav koreluje s neurologickou regresí.

Přínos této teorie je pro společnost a hlavně pro nás, rodiče, samozřejmě obrovský, otevírají se možnosti pomoci autistickým dětem v budoucnosti a snad přestanou psychiatři léčit imunitní deficity.

V čem má tato teorie slabiny: Epidemie vzniká buď střetem s novým toxinem nebo infekcí nebo, zvýšené expozici nějakého již známého toxinu, který by byl výše uvedenou situaci navodit. Ehm, což tu epidemii tak nějak nevysvětluje...

Teorie č.4 - Za vším stojí pigment lutein

Dle Sandry Desorgher, autorky Sarah´s diet, příčinou autismu je imunitní chyba během vývinu plodu, kdy potravinový pigment, lutein, se "nepochopí" s imunitním systémem. Tato imunitní chyba je způsobená očkováním v minulém století (tedy nás rodičů a možná prarodičů), která vedla k evoluci imunitního systému patrně nežádoucím směrem a má za následek nemoci jako autismus, cukrovka a astma. Léčba spočívá ve vyloučení pigementu luteinu, betakarotenu a annata a současně nahrazuje chybějící živiny v podle možnosti potravinových zdrojích.

Přínos této teorie: Navzdory tomu, že paní píše své díla jako splašená opice, nutno uznat, že její teorie mají hlavu a patu a začínám zkoušet.

V čem má tato teorie slabiny: nevím o žádné významné podpoře ani oponentuře ze strany výzkumu, tudíž ji lékaři nemůžou oficiálně podporovat.

Tak hezký Nový rok 2009, přeju nám všem, ať si vyléčíme děti

Boba

Zdroje informací:

Desorgher Sandra - The power of exile
Hrdlička - Dětský autismus
Jepson - Changing the course of autism
Thorová - Poruchy autistického spektra
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (106)
Zobrazit starší komentáře

1 sarka sarka | E-mail | 2. ledna 2009 v 1:40 | Reagovat

Ahoj,

tleskám následujícím 2 větám - výstižně a ještě k tomu vtipně pojato:

"Nedělejte si srandu, že před pár lety byste si nevšimli, že máte doma autistické dítě".

"Nevěřím na genetickou příčinu, která se za posledních dvacet let ve vyspělých zemích zdesetinásobí."

2 petr petr | 3. ledna 2009 v 0:14 | Reagovat

velmi dobry clanek !  Opravdu jsem se pobavil.  :-) Zvlast teorie c2.  Na nekterych blozich jsou tito rodice pry docela aktivni a to z duvodu, ze maji vice casu nez rodice, kteri jsou na internetu do 3 rano, aby neco nastudovali (co pomaha).  My osobne jsme velmi poteseni, ze jsme byli taky vyvoleni.....  

My doma jsme zastanci teorie c3.

Byl bych rad, kdyby se zde vyjadrili i jini rodice.

Petr

3 Dewey Dewey | E-mail | Web | 3. ledna 2009 v 8:10 | Reagovat

Báro,

to je vynikající uvítání do nového roku :-)

Jsem zastáncem teorie č. 3, ale nezavrhovala bych ani předchozí dvě: ono se to vlastně nevylučuje :-D

Jinak bych se trochu postavila proti tomu, že teorie č. 3 má slabiny: možná už ty toxiny kolem nás prostě překročily mez únosnou pro imunitní systém našich dětí, pak by ani nebyl třeba žádný nový nebo zvýšení znečištění (možná se zvýšilo, ani o tom nevíme, třeba je viník něco, co ani nepodezíráme ze škodlivosti).

Jinak ti chci ještě Báro složit poklonu: takový výzkum jako ty tady v ČR neprovedl NIKDO, žádné vědecké kapacity, NIKDO. K tomu všemu, co zvládáš, ještě takhle makáš. Máš můj obdiv!

4 Boba Boba | E-mail | 3. ledna 2009 v 23:25 | Reagovat

Ahoj, dekuji moc za ohlasy, moc me to tesi. Dewey, co kdyz je to fakt ten lutein, co za to muze? Zkusim prelozit vice clanku, mam pocit, ze pani Desorgher ma opravdu obdivuhodny tah na branku.

5 Dewey Dewey | E-mail | Web | 4. ledna 2009 v 8:22 | Reagovat

Je to klidně možný. Existuje ale milion věcí, které třeba v minulém století nebyly tak masivně rozšířené jako teď: třeba plasty, nebo mikrovlnky... A u těch nezjistíš, jestli to náhodou nezpůsobily.

Nebo to, co je ve vzduchu: takové znečištění ovzduší nebylo nikdy. Je možný, že to nějak změnilo nás a my to ještě zvládli, protože naše imunita se s tím nějak popasovala, ale ta další generace už to odnesla. Já nevím. Pokud by to tak bylo, nebude nikdy možný ukázat na jeden zdroj toho, proč je čím dál víc autistů.

Každopádně paní Desorgher zkusím nastudovat.

Hele, víš, co by bylo ještě prima na blog napsat? Stručný shrnutí toho, co jste zkoušeli vy a co zabralo/nezabralo u vás. Co víc a co míň. Tvoje pocity stačí, to je stejně většinou věc, kterou se musíme řídit v případě našich dětí. To by podle mě hodně lidí zajímalo (včetně mě), klidně sem pak uvedu výčet toho, co jsme zkoušeli my. :-)

6 Tuška Tuška | E-mail | Web | 4. ledna 2009 v 18:31 | Reagovat

Fakt dobrej a zajímavej článek. Na takový shrnutí jsem ještě nikde nenarazila. A ještě k tomu s humorem.

Můžu se zeptat, jak jste tvládli bezlepkovou dietu? Bez mlíka jsme už od října, ale z toho lepku mam strach. Hlavně, že nebudu vědět, co mam malý dát jíst. Připadá mi, že nic. Řekla jsem si, že začnu od novýho roku, ale ještě jsem se nerozhoupala.

Tak hodně přeložených článků v novém roce! Musí to být makačka. Ale vždy se těším na další.

7 Boba Boba | E-mail | 8. ledna 2009 v 20:28 | Reagovat

Ahoj Dewey, dik za komentar. Rada prekladam zajimave clanky, akorat rychlost je zavisla na mem limitovanem case 22 -00 hod v idealnim pripade ;-) Nase osobni zkusenosti casem pretavim do nejake obecne prijatelne literarni podoby, abych vytocila a rozlitila podle moznosti minimum lidi, po nekterych zkusenostech na webovych forach jsem nabyla dojmu, ze kdybych byla po ruce, v nekterych rodinach bych slouzila jako palivo na vanecni cukrovi. Na druhou stranu, dalsi vanoce daleko... ;-) Casem zkusim neco vyplodit.

Ahoj Tuzko, muj syn zvladl bezlepkovou velice v pohode, mnohem lepe jak bezmlecnou a ja jsem delala od zacatku mnohem min chyb. Ja osobne na bezlepkovou nemuzu dopustit, diky ni syn zacal citit bolest a rozlisovat teplo/chlad... Vycet pozitiv je mnohem vyssi, ale tyto si myslim, ze bychom bez lepku nezvladli a nedaji se pripsat vyvojovemu skoku. Zhruba po roce jsem zaradila oves, zavladlo velke nadseni. Kdybych dnes zacinala, od zacatku bych se snazila pect bez drozdi, ale s kypricim praskem (v idealnim pripade bez fosfatu).

8 sovka sovka | E-mail | 10. ledna 2009 v 14:31 | Reagovat

Ahoj Báro, díky za milý vtipný článek, hezké uvítání do nového roku, jinak taky přeju všechno nejlepší, hlavně to zdravíčko celé rodině!

Taky jsem zastáncem teorie č. 3, byla jsem na přednášce Strunecké (četlas tu její teorii o právě vlivu toxinů, konkrétně fluoru, glutamátu a aspartátu na neurotransmisi?), tak ta by se shodovala právě s tímto bodem:-)

Jo, taky bych byla ráda jako Dewey, kdybys napsala, co už jste všechno po této stránce podnikli, a jak to pomohlo...  

Já klidně shrnu, co jsme dělali zatím my:

-bezmléčná, bezlepková (ale bez lepku ne stopro...), zdá se mi, že je daleko víc nemocný než dřív, rýmečky, virozky, to dříve nemíval, teď často. Jak jsem kdesi četla u Tebe, může to být v podstatě znak pozitivní...

-Nu Thera jsme zkoušeli nasadit víckrát, ale zdálo se nám, že to má vždy nějaký nežádoucí efekt (kašel, víc stereotypních pohybů rukama...)

takže už nedáváme

-dáváme B komplex, Mg, rybí ruk, probiotika

- snažím se míň sladkého (a pokud možno ne rafinovaný cukr), ale moc to nejde. Máme aspoň většinou   "zdravé" sladkosti ze zdravé výživy, ale velké množství:-(

-samozřejmě dávám pozor na glutamát a aspartát

a fluor

-prosím Tě, ještě jednou dotaz na ten Mg sulfát (epsom solt), promiň že stále s tím otravuju... nepovedlo se mi sehnat v OL v lékárnách ani pod názvem, který jsi mi psala... Už bohužel nemám ani ten název, protože mám smazané maily.....

Prosím Tě, napiš mi ještě jednou ten název, zkusím to sehnat ještě po internetu.

9 Boba Boba | E-mail | 12. ledna 2009 v 0:49 | Reagovat

Ahoj Sowko ;-) Ja casem neco o nas napisu, ale napadlo me, ze bych tady otevrela rubriku pro rodice. Tudiz pokud chces napsat o Vas vice, sem s tim, hned jak to dostanu, uverejnim jako samostatny clanek.

Zrovna Sandra Desorgher je velkym kritikem (prozatim jedinym, s kym jsem se potkala) velkych davek B6, jak jsem to cetla, myslela jsem na Vas, jelikoz znaky, ktere popisuje, na Vas hrozne sedi. Prelozim v blizke dobe, slibuji... ;-)

Cukr nemusi byt vubec strasak, mmchodem, mozek potrebuje kazdych 6 hodin glukozu. Pokud zrovna nebojujete s kvasinkami nebo jinymi potvurkami, tak muze byt v nejake rozumne mire hodne pozitivni.

Magnesium sulfat dokazeme koupit i v nekterych lekarnach v Brne (napr. v Komine na Svratecke ulici, pro Brnaky ;-) V jinych lekarnach se na mne divaji jako na vraha-silence (lekarna u Kaplicky, u Rubinu, na Mendlovem namesti...) Nicmene da se naprosto pohodove objednat na www.lekynainternetu.cz, myslim, ze ji nemaj v internetove nabidce, ale vzdy se mailem dohodneme. Kupujeme od firmy Penta, stoji cca 200-300 Kc / kg.

10 Boba Boba | E-mail | 14. ledna 2009 v 22:00 | Reagovat

tak jeste jednou k Magnesium sulfatu, stoji 173 Kc s DPH za 1 kg, vyrabi Ing. Petr Švec, firma Penta, tel. 267 008 295 pod nazvem Magnesii Sulfas Heptahydricus

11 sovka sovka | E-mail | 15. ledna 2009 v 9:55 | Reagovat

Moc Ti díky, jdu to objednat:-)))

12 Markéta Markéta | E-mail | 29. června 2009 v 19:47 | Reagovat

Bobo.......ty jsi autista, jak vyšitej....nedivím se že máš postižené dítě a zjevně ti nikdo nevysvětlí, kde je problém......to je pro AS typické, jako kdyby člověk mluvil do dubu ...a ten fanatismus ........další typický projev....nasaď si dietu ...to pomůže...možná  :))))))

13 Pharmd923 Pharmd923 | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 6:28 | Reagovat

Very nice site! <a href="http://yieapxo2.com/qoqsr/1.html">cheap goods</a>

14 Pharma184 Pharma184 | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 18:27 | Reagovat

Very nice site!

15 Pharmf371 Pharmf371 | E-mail | Web | 22. srpna 2014 v 13:43 | Reagovat

Very nice site! <a href="http://opeaixy2.com/qsqsxoa/1.html">cheap goods</a>

16 Pharmd879 Pharmd879 | E-mail | Web | 22. srpna 2014 v 13:44 | Reagovat

Very nice site! cheap goods http://opeaixy2.com/qsqsxoa/4.html

17 Smithf726 Smithf726 | E-mail | Web | 30. října 2014 v 4:59 | Reagovat

Farmville coins are used to make experience points and to purchae things for tthe farm. abkdefekeedcdaea

18 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 25. března 2015 v 23:35 | Reagovat

Very well written article. It will be helpful to anyone who usess it, as well as yours truly

19 super super | E-mail | Web | 28. března 2015 v 23:35 | Reagovat

I like the helpful information you provide in your articles. Ill bookmark your weblog and check again here regularly. I'm quite certain I will learn plenty of new stuff right here! Good luck for the next!

20 generic generic | E-mail | Web | 3. dubna 2015 v 20:45 | Reagovat

You are a really persuasive writer. I can see this in your writeup. You've a way of writing compelling info that sparks significantly interest.

21 cialis cialis | E-mail | Web | 4. dubna 2015 v 1:58 | Reagovat

Some really nice and useful information on this web site, also I conceive the style and design holds superb features.

22 cialis_pills cialis_pills | E-mail | Web | 5. dubna 2015 v 15:50 | Reagovat

I'm hunting for web sites that contain fantastic recommendations on what's in fashion and just what top rated makeup products is..

23 with with | E-mail | Web | 7. dubna 2015 v 8:48 | Reagovat

Howdy just wanted to give you a quick heads up. The words in your article seem to be running off the screen in Ie.

24 discount_cialis discount_cialis | E-mail | Web | 10. dubna 2015 v 1:20 | Reagovat

I feel that is among the so much significant information for me. And i'm glad studying your article. However should observation on few general issues, The website taste is ideal, the articles is in point of fact excellent  D. Just right activity, cheers

25 generic generic | E-mail | Web | 15. dubna 2015 v 16:35 | Reagovat

I got what you  intend,  thankyou  for  putting up.Woh I am  glad  to find this website through google. It is a very hard undertaking to seek to please everybody. by Publilius Syrus.

26 to to | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 7:48 | Reagovat

Valuable information. Lucky me I found your site by accident, and I am shocked why this accident did not happened earlier! I bookmarked it.

27 cheap_viagra cheap_viagra | E-mail | Web | 20. dubna 2015 v 0:56 | Reagovat

mometasone spray over counter

28 viagra viagra | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 2:55 | Reagovat

Hi, I desire to subscribe for this web site to obtain latest updates, therefore where can i do it please assist.

29 viagra_kaufen viagra_kaufen | E-mail | Web | 1. května 2015 v 15:33 | Reagovat

obviously like your website however you need to check the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I to find it very bothersome to tell the truth on the other hand I will definitely come again again.

30 discount_viagra discount_viagra | E-mail | Web | 2. května 2015 v 7:28 | Reagovat

Appreciate you sharing, great blog post.Thanks Again. Really Cool.

31 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 16. června 2015 v 14:01 | Reagovat

Its actually a nice and helpful piece of information. Im glad that you shared this useful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

32 generic_viagra generic_viagra | E-mail | Web | 17. června 2015 v 13:25 | Reagovat

Hahahahahahaha, this politics related YouTube video is actually so comic, I liked it. Thanks in support of sharing this.

33 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 3. července 2015 v 10:49 | Reagovat

You produced some decent points there. I looked on the net to the problem and discovered many people goes together with along along with your web site.

34 generic generic | E-mail | Web | 5. července 2015 v 20:12 | Reagovat

Thanks  for another wonderful article. Where else could anybody get that kind of information in such an ideal way of writing? I have a presentation next week, and I'm on the look for such information.

35 generic generic | E-mail | Web | 7. července 2015 v 12:08 | Reagovat

Heya im for the first time the following. I discovered this specific table as a consequence I to discover The item faithfully of use &amp the idea rallied round myself publicized lots. I am hoping to deliver a little back again furthermore foster further like so

36 cialis cialis | E-mail | Web | 8. července 2015 v 13:23 | Reagovat

Superb post but I was wanting to know if you could write a

37 fast fast | E-mail | Web | 8. července 2015 v 21:23 | Reagovat

griseofulvin isoelectric point

38 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 9. července 2015 v 16:08 | Reagovat

Article Source  a viral game app is not

39 generic_viagra generic_viagra | E-mail | Web | 10. července 2015 v 6:53 | Reagovat

Wow, marvelous blog structure! How long have you been running a blog

40 cialis_dosage cialis_dosage | E-mail | Web | 10. července 2015 v 11:52 | Reagovat

Where To Purchase AkChlor 250mg Without A Script

41 generic_viagra generic_viagra | E-mail | Web | 10. července 2015 v 22:53 | Reagovat

free cell phone number lookup by name You can certainly see your

42 viagra_kaufen viagra_kaufen | E-mail | Web | 15. července 2015 v 19:40 | Reagovat

In my friend's web blogs they already have provided me on the website rolls, but mine usually is located at the bottom on the listing and does not selection when I place as it does for some individuals. Is this a placing that I have to difference or is this a choice they may have considered? .

43 cialis cialis | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 22:05 | Reagovat

I gotta  favorite this  internet site  it seems  handy  very useful

44 side side | E-mail | Web | 31. srpna 2015 v 5:28 | Reagovat

Thank you for every other informative blog. The place else may just I get that type of info written in such a perfect means? I've a project that I'm just now working on, and I have been at the glance out for such information.

45 effects effects | E-mail | Web | 3. září 2015 v 3:50 | Reagovat

Farmville farms even include free gift that is especially designed for the neighbors on their farm visit.

46 cialis cialis | E-mail | Web | 10. září 2015 v 15:52 | Reagovat

Thanks for the post.Really looking forward to read more. Will read on

47 dosage dosage | E-mail | Web | 25. září 2015 v 13:05 | Reagovat

I like this weblog very much so much good info. It's a poor sort of memory that only works backward. by Lewis Carroll.

48 cialis cialis | E-mail | Web | 16. října 2015 v 22:29 | Reagovat

I do believe all of the ideas you've offered for your post. They are really convincing and will definitely work. Still, the posts are very quick for newbies. May just you please extend them a little from next time? Thank you for the post.

49 purchase_cialis purchase_cialis | E-mail | Web | 17. října 2015 v 3:33 | Reagovat

hi!,I love your writing so much! share we communicate more approximately your post on AOL? I need an expert in this space to resolve my problem. Maybe that's you! Looking forward to peer you.

50 cialis cialis | E-mail | Web | 19. října 2015 v 19:50 | Reagovat

permethrin toxicity in cats bessant

51 purchase_viagra purchase_viagra | E-mail | Web | 21. října 2015 v 6:45 | Reagovat

Perfect webpage you have at this website!  Precisely how could i add in this blog's feed into my Rss reader?

52 impotence impotence | E-mail | Web | 3. listopadu 2015 v 5:40 | Reagovat

This actually answered my drawback, thank you!

53 tadalafil tadalafil | E-mail | Web | 10. listopadu 2015 v 15:31 | Reagovat

Hello. excellent job. I did not expect this. This is a great story. Thanks!

54 cialis cialis | E-mail | Web | 16. listopadu 2015 v 3:52 | Reagovat

Heya im for the first time here. I discovered this board and I to uncover It truly helpful &amp it helped me out a whole lot. I hope to supply something back and aid other people such as you helped me.

55 cialis cialis | E-mail | Web | 17. listopadu 2015 v 9:29 | Reagovat

I truly appreciate this post. I've been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You've made my day! Thanks again!

56 purchase_viagra purchase_viagra | E-mail | Web | 27. listopadu 2015 v 17:12 | Reagovat

I think  you have  remarked some very interesting points ,  appreciate it for the post.

57 purchase_viagra purchase_viagra | E-mail | Web | 28. listopadu 2015 v 7:21 | Reagovat

I appreciate, cause I found just what I was looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

58 cialis cialis | E-mail | Web | 15. prosince 2015 v 11:28 | Reagovat

Spot lets start off perform on this writeup, I seriously consider this astounding internet site needs much more consideration. Ill apt to become once again to find out to read considerably a lot more, thank you that information.

59 viagra_dosage viagra_dosage | E-mail | Web | 18. prosince 2015 v 23:01 | Reagovat

Do you agree with my statement that this post is awesome?

60 levitra levitra | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 18:04 | Reagovat

Hello!

61 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 18:05 | Reagovat

Thanks for this article. I'd also like to express that it can often be hard if you are in school and simply starting out to initiate a long credit standing. There are many students who are just trying to endure and have an extended or favourable credit history are often a difficult matter to have.

62 cialis cialis | E-mail | Web | 25. března 2016 v 14:23 | Reagovat

I really like your writing style, fantastic information, thanks for putting up

63 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 26. března 2016 v 15:17 | Reagovat

Thanks for sharing it

64 cialis cialis | E-mail | Web | 3. května 2016 v 19:13 | Reagovat

I am really enjoying the themedesign of your blog. Do you ever run into any browser compatibility problems? A handful of my blog readers have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Chrome. Do you have any advice to help fix this issue?

65 side side | E-mail | Web | 4. května 2016 v 7:57 | Reagovat

Thanks for the sensible critique. Me &amp my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more clear from this post. I am very glad to see such wonderful info being shared freely out there.

66 online online | E-mail | Web | 4. května 2016 v 8:31 | Reagovat

I am not sure where you are getting your info, but great topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for fantastic information I was looking for this info for my mission.

67 purchase_viagra purchase_viagra | E-mail | Web | 6. května 2016 v 11:04 | Reagovat

hi! , Everyone loves a persons writing quite definitely! promote many of us keep up a correspondence more info on your own document for Yahoo? I need a pro for this dwelling to unravel this dilemma. Could be that is definitely a person! Looking forward to search an individual.

68 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 6. května 2016 v 20:05 | Reagovat

Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. Im going to watch out for brussels. Ill be grateful if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!

69 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 7. května 2016 v 12:10 | Reagovat

Excellent blog here! Also your web site loads up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol

70 free_viagra free_viagra | E-mail | Web | 10. května 2016 v 0:27 | Reagovat

Whats Taking place i am new to this, I stumbled upon this I have found It positively helpful and it has aided me out loads. I hope to contribute &amp assist other users like its helped me. Great job.

71 prescription prescription | E-mail | Web | 10. května 2016 v 0:27 | Reagovat

Hello!

72 cialis cialis | E-mail | Web | 15. května 2016 v 5:06 | Reagovat

Hey, thanks for the blog article.Really looking forward to read more. Much obliged.

73 cialis cialis | E-mail | Web | 18. května 2016 v 16:25 | Reagovat

Wonderful site. Plenty of useful info here. I'm sending it to a few pals ans additionally sharing in delicious. And naturally, thank you to your sweat!

74 no no | E-mail | Web | 24. května 2016 v 20:47 | Reagovat

Today, while I was at work, my sister stole my apple ipad and tested to see if it can survive a 30 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now destroyed and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!

75 for for | E-mail | Web | 27. května 2016 v 8:45 | Reagovat

Hello to every one, its truly a fastidious for me to visit this site, it contains helpful Information.

76 pills pills | E-mail | Web | 3. června 2016 v 14:39 | Reagovat

I'm pleased that I seen this website, precisely the proper information that I was trying to find!

77 cialis cialis | E-mail | Web | 11. června 2016 v 13:36 | Reagovat

Nice blog here! Also your website loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

78 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 11. června 2016 v 17:17 | Reagovat

How significantly of an special post, keep on posting much better half

79 for for | E-mail | Web | 15. června 2016 v 11:56 | Reagovat

I like what you guys are up too. This kind of clever work and exposure!

80 viagra viagra | E-mail | Web | 16. června 2016 v 14:25 | Reagovat

Some really nice and useful information on this web site, also I conceive the style and design holds superb features.

81 viagra viagra | E-mail | Web | 16. června 2016 v 19:43 | Reagovat

Hey there,  You have done a great job. I'll definitely digg it and personally recommend to

82 cialis cialis | E-mail | Web | 16. června 2016 v 19:43 | Reagovat

Hello!

83 viagra viagra | E-mail | Web | 17. června 2016 v 1:46 | Reagovat

You could certainly see your skills within the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who arent afraid to say how they believe. Always follow your heart.

84 cialis_price cialis_price | E-mail | Web | 24. června 2016 v 9:33 | Reagovat

Hey very cool blog!! Guy.. Beautiful.. Wonderful.. I will bookmark your website and take the feeds additionallyKI am satisfied to search out numerous useful information right here in the publish, we want develop more techniques on this regard, thank you for sharing

85 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 24. června 2016 v 11:14 | Reagovat

Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?

86 cialis cialis | E-mail | Web | 25. června 2016 v 6:32 | Reagovat

Vigamox Without A Script in Columbus

87 without without | E-mail | Web | 28. června 2016 v 22:27 | Reagovat

Very efficiently written information. It will be beneficial to everyone who employess it, including myself. Keep up the good work  for sure i will check out more posts.

88 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 1. července 2016 v 0:43 | Reagovat

permethrin toxicity in cats bessant

89 fast fast | E-mail | Web | 4. července 2016 v 13:04 | Reagovat

Actually its referred to as Search engine optimization that when i search for this post I found this web page at the top of all web pages in search engine.

90 us us | E-mail | Web | 4. července 2016 v 18:40 | Reagovat

I value the post.Thanks Again. Awesome.

91 side side | E-mail | Web | 8. července 2016 v 5:45 | Reagovat

Though it is true I enjoy your writing style, I don't agree with your main point of view about this one.  I do delight in your website nevertheless.

92 cialis cialis | E-mail | Web | 12. července 2016 v 0:47 | Reagovat

I'm searching for websites that may have excellent tips about what's popular and what the most effective makeup products is..

93 purchase_cialis purchase_cialis | E-mail | Web | 12. července 2016 v 0:48 | Reagovat

Hello!

94 generic generic | E-mail | Web | 17. července 2016 v 15:10 | Reagovat

I am really impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, its rare to see a great blog like this one nowadays

95 cialis cialis | E-mail | Web | 18. července 2016 v 16:05 | Reagovat

Definitely pent subject material, be thankful in support of picky facts .

96 from from | E-mail | Web | 20. července 2016 v 6:09 | Reagovat

This kind of game gives a real experience of building a farm and planting trees.

97 cialis_price cialis_price | E-mail | Web | 23. července 2016 v 6:39 | Reagovat

betamethasone acetatena phos

98 Smithc632 Smithc632 | E-mail | Web | 11. srpna 2016 v 13:04 | Reagovat

I am really impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, its rare to see a great blog like this one nowadays bkddbkgffebkagga

99 Smithd318 Smithd318 | E-mail | Web | 12. srpna 2016 v 18:33 | Reagovat

I genuinely enjoy studying on this website, it holds good content. Never fight an inanimate object. by P. J. O'Rourke. aaaakcefdbedbbfk

100 Pharmf809 Pharmf809 | E-mail | Web | 13. srpna 2016 v 13:25 | Reagovat

Very nice site! cheap goods http://aieopxy2.com/ososyqv/4.html

101 Pharmf262 Pharmf262 | E-mail | Web | 13. srpna 2016 v 13:26 | Reagovat

Very nice site!

102 viagra viagra | E-mail | Web | 31. srpna 2016 v 17:58 | Reagovat

Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something enlightening to read?

103 female_viagra female_viagra | E-mail | Web | 1. září 2016 v 3:50 | Reagovat

Hello!

104 female_viagra female_viagra | E-mail | Web | 1. září 2016 v 3:53 | Reagovat

Please add more movies related to cooking if you have, because I wish for to learn more and more about all recipes of cooking.

105 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 1. září 2016 v 15:41 | Reagovat

Thanksamundo for the post.Really thank you! Awesome.

106 for for | E-mail | Web | 9. listopadu 2016 v 6:31 | Reagovat

When I originally commented I clicked the Notify me when new comments are added checkbox and now every time a comment is added I get 4 emails using the same comment. Is there any way you may take away me from that service? Thanks!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama