Homeopatická léčba očima matky od plotny

26. února 2009 v 20:02 | Boba |  Homeopatie a autismus
Myšlenka léčit "podobné podobným" je stará minimálně od Hippocrata - látka, která nám za normálních okolností dokáže uškodit, během nemoci/otravy... nám dokáže pomoct. V 18. století doktor Hahnemann učinil objev, že ředěním léčivých látek a jejich dynamizací (mnohočetným protřepáním) se jejich účinek mnohonásobně zvyšuje.

Hahneman svůj přírodovědný objev nikdy nevysvětlil, nicméně i v dnešní medicíně běžně používáme postupy, které se jenom osvědčily a o jejich fungování víme toho pramálo - není lék v psychiatrické praxi, kterého mechanizmy bychom doopravdy znali, aplikujeme sluchové implantáty neslyšícím a také nechápeme, proč se po pár dnech mozek "naučí" je používat, záhady v oční chirurgii nejsou ničím novým a třeba Nobelovka za lékařský výzkum z loňského? roku za převratný objev, že spousta hormonů a duševních procesů vzniká v tlustém střevě a nikoliv v mozku je fascinující.

V praxi homeopatie vypadá tak, že homeopat se snaží na Vaše potíže najít látku, která za normálních okolností (tj. kdybyste byl zdravý) by navodila potíže, kterými teď trpíte. Čím "zvláštnější" jsou Vaše potíže, tím více pomáháte svému homeopatovi najít pro Vás ten správný lék mezi plejádou ostatních (tudíž autíci vítaní ;-)

Narozdíl od klasické medicíny dostává pacient lék podle příznaků své nemoci, ne podle diagnózy. Například když lehne rodina s virózou, která se bude projevovat tak, že tatínka bude bolet v krku, dcerka bude mít týden 37°C a bude schvácená, starší syn dostane zánět ucha, mladší syn dostane vysokou horečku a osype se a maminka na závěr několikahodinovou zimnici, každý člen rodiny dostane jiný lék (tatínek ne, ten dostane fernet ;-)

Kromě běžných - akutních nemocí může řešit homeopatie celkové fungování člověka, jeho ladění, psychické problémy...Tato konstituční homeopatie určitě patří do rukou profíků, kteří mají nejenom vědomosti, ale také zkušenosti a objektivní nadhled. Měl by to být někdo, komu nejenom věříte, ale kdo dokáže být nejbližších pár dnů po aplikaci homeopatik být s Vámi v kontaktu.

Tak, jako "klasická" medicína je chirurgicky orientovaná (skvěle umí vyměňovat součástky a mechanické poškození a zná antibiotika, nicméně v oblastech lymfatického systému, vegetat. nervového systému a fungování celého těla jako celek hodně tápá), homeopatie má taky svoje hranice - neumí spravit mechanické poškození a neumí vpravit do těla cizí látku (nese pouze informace).

Co nám homeopatie dala? Vyhli jsme se spoustě antibiotik, což u mého syna není je z nouze cnost - dle testů zbývá už jenom několik, které by mu mohly teoreticky zabrat. Zjistili jsme, že spousta zánětů středního ucha a močáku byla nejspíš virová. S dcerkou jsme zažili ukázkově lehké neštovice (mohla být náhoda), přišli jsme na kořen chronickému kašli (odborně nazvaný "psychosomatický" - aneb věnujte se mi víc, přestanu kašlat ;-) Jsem ráda, že jsme do ní přestali bezhlavě lít léky proti kašli, které, pokud znáte jak fungují, také nejsou velká výhra pro zdraví.

Určitě bych se svěřila do rukou zkušeného homeopata, minimálně na začátek, než se naučíte léčit běžné dětské nemoci. Na konstituční homeopatii bych si u svých dětí nikdy netroufla - i kdybych měla dost vědomostí a zkušeností (což já nemám ;-(, nemůžu je vidět objektivně. Pokud rozhodíte sítě, určitě nějakého dobrého homeopata ulovíte, my v Brně chodíme k MUDr Bártlové 603 440 931.

Může homeopatie uškodit? Jelikož přesný mechanizmus jak fungují není znám (třeba odhalí kvantová fyzika), nemůžu říct, že ne...Je odzkoušené, že homeopatika Vás nepoškodí, pokud nesou pro Vás nepoužitelnou informaci - tj. pokud sníte babiččiny homeopatika na zlepšení myšlení ve stáří, nestane se Vám nic. Pokud nejste profík a použijete sice správný lék, ale nesprávné ředění, dokážete např. zhoršit rýmu, tj. ji "rozjet" nebo naopak zastavit rýmu a ucpat nosní dutiny. Podobně jako jiné přírodní prostředky, homeopatika často organizmus krátkodobě zhorší, po čem nastává výrazné zlepšení nebo vyléčení, to ale já - matka od plotny nevysvětlím...


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Veselé kurzy Veselé kurzy | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 14:57 | Reagovat

Super napsaný článek. Děkuji za informace k homeopatii :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama