Napište Vaší zkušenost ;-)

9. února 2009 v 1:03 | Boba |  Rodiče rodičům
Pokud se Vám jenom trošičku chce, napište Vaší zkušenost s léčbou autismu, ať už je pozitivní nebo negativní, něco, co máte pocit, že by mohlo posunout rodiče dál.

Třeba byste mohli někomu pomoct....

Boba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | E-mail | 11. února 2009 v 11:31 | Reagovat

Ahoj,

děkujem Velkému Yettimu za tyto úžasné stránky, které nám taky moc pomohly (spolu s dalšími zdroji jako je Sunderlandský protokol, příručka p. prof. Strunecké nebo diskuze o autismu na stránkách www.coeliac.cz).

Připojím pár našich zkušeností. Máme chlapečka ve věku dva a třičtvrtě roku, od jeho dvou let máme diagnózu dětský autismus (předběžně zhruba střední symptomatika).  Doma nám nejvíc  pomohly naše pokusy o uplatňování Son-rise programu, ale to by bylo na dlouhé povídání. Tak aspoň ve zkratce: byla to cesta, která nám otevřela dveře k němu, snažíme se o kombinaci různých metod, ale tomuto přístupu nepřestaneme být vděční, protože nám umožnil prohloubit kontakt s naším synkem, který byl předtím hodně ve svém světě, on začal pak mít větší zájem o lidi, o hry s nimi, o mazlení a různé interaktivní činnosti.

Na rozdíl od malého Yettíka od Boby jsme bohužel u našeho malého nevypozorovali tak raketové změny po nasazení nebo vysazení různých potravin či potravinových doplňků.

Hodně brzy poté, co jsme pojali podezření na autismus,  jsme si našli informace o gfcf dietě. U bezmléčné diety jsme nemohli zpozorovat velký efekt, protože náš synek prakticky před jejím zavedením mléčné výrobky nedostával (s výjimkou mateřského mléka, ale to jsme stejně hned neodbourali). Jednu rychlou změnu jsme ale přece jen zaznamenali, náš malý Ťutin byl před rokem prakticky neustále nemocný - měl velmi slabý imunitní systém, celou loňskou zimu měl jednu infekci za druhou, neustále měl rýmy, kašel, teploty, průjmy či naopak zácpy. Na začátku března jsme mu začali dávat multivitamínový přípravek Super Nu-thera a nastalo opravdu fantastické zlepšení - od té doby až doteď prakticky nebyl nemocný, s dvěma či třema menšíma infekcema se hravě během pár dní vypořádal. Problém je ale v tom, že jsme nasadili zároveň dvě zbraně těžkého kalibru - kromě Super Nu-thery se na tomto zlepšení mohla podílet i bezlepková dieta, která většinou začíná účinkovat až pod dvou až třech měsících (což se samozřejmě časově krylo s užíváním Super Nu-thera).

Také dáváme rybí tuk Omega 3 od firmy Haliborange, měla by to být další věc, která Ťutínkovi pomáhá v zlepšování paměti, koncentrace a tak.

Do koupele přidáváme hořkou sůl (lze koupit běžně v lékárnách). Na doporučení Boby (díky!!!) jsme začali chodit k její homeopatce dr. Bartlové a nelze říct, že by homeopatie nefungovala - zatím jsme ve fázi zkoušení jednotlivých léků a hledání toho správného, konstitučního, ale změny, které jsme viděli, byly docela překvapující (po Nux vomica byl Ťutínek ohromně veselý a radostný, po léku Silicea velice razantní a začal více házet věci, je to velice dobrodružné - doufáme, že se dostaneme tam, kde máme být). U homeopatky jsme také nechali otestovat potravinové intolerance, potvrdila nám, že třeba rohlíky nebo sýry jsou pro Ťutínka těžké jedy. Jiné testy alergií jsme zatím neabsolvovali, běžné testy, které se u nás provádějí, podle všeho spoustu alergií stejně nezachytí a ke kontaktování laboratoří v Anglii či USa jsme se zatím nevzchopili (taky nám to teď připadá dost nad naše nynější možnosti).

Do čeho jsme se ale rozhodli jít je Handle přístup (HANDLE - Holistic Approach to Neuro Delopment and Learning Efficiency - Holistický přístup k neurovývoji a efektivitě učení). Nechali jsme před pár dny udělat Ťutínkovi komplexní vyšetření, teď máme celou sestavu doporučených jednoduchých cviků pro podporu neurovývoje (vestibulární systém, interhemisférická integrace atd.), až budeme mít nějaké zkušenosti, rádi se o ně s ostatními podělíme.

Bobo, ještě jednou díky za skvělé stránky!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama