Chlamýdie aneb chybí nám ještě hrb na zádech...

28. března 2009 v 23:22 | Boba |  Biomedical

CO JSOU TO CHLAMYDIE?

Plicní chlamydie Chlamydopila pneumoniae je u nás žhavou novinkou nejen pro veřejnost, ale bohužel i pro většinu lékařů. Objevena byla v roku 1989 - v medicínských učebnicích i většině české odborné literatury byste ji tedy hledali marně.

Kromě samotného faktu, že se jedná o nový tip bakterie, je na ní fascinující fakt, že se jedná o první člověkem objevenou bakterii s životním cyklem, což zahrnuje měnící se formy z jedné do druhé a skrývání se uvnitř buněk těla. Bakterie byly do té doby viděny jako jedna forma buď koku, spirochety nebo tyčinky - bylo vám podáno jedno antibiotikum a bakterie byla zlikvidována. Každý, kdo vykonával povolání lékaře, byl tomu naučen a strávil dlouhé hodiny studováním těchto faktů.

Lékaři se musí vrátit do studentských let a naučit se novému druhu bakteriální vědy, kde mohou bakterie uhýbat a schovávat se před léčbou skrze cesty, které se zdají nemožné nebo cizí, pokud vycházíme z dřívějších poznatků a chápání. Nové poznatky potřebují čas, aby pronikly do hlavního proudu, potože lékaři strávili tolik času studiem biochemie a mikrobiologie, že se cítí být experty. Toto je tak odlišné, že jim to zní "nesprávně". A konečně medicína je extrémně pomalá v přijímání nových postupů.

CO ZPŮSOBUJE A PROČ JE NEBEZPEČNÁ?

Je klíčovým prvkem u nemocí jako roztroušená skleróza, chronický únavový syndrom, Astma, Artritida, Fibromyalgia, Chronická sinusitida, kardiologické onemocnění, intersticiální cystitida, prostatitida, Crohnova nemoc, zánětlivá střevní onemocění, Alzheimerova nemoc a mnohé jiné.

Potíž v léčbě spočívá v tom, že běžná jednoduchá, dvoutýdenní terapie antibiotiky zabíjí pouze jednu ze tří životních fází Cpn a zanechává zbylé formy Cpn k obnově infekce. Cpn obsahuje při nejmenším dva endotoxiny (jedovaté látky), které způsobují poškození tkání a zánět, vleklé nabuzení obranné soustavy a toxický náklad v těle.

JE CHLAMYDIA PNEUMONIAE (CPN) OJEDINĚLE SE VYSKYTUJÍCÍ ONEMOCNĚNÍ?

Ne, je to častá příčina respiračních onemocnění, ale má zajímavý a abnormální způsob existence, protože může měnit formy a obydlovat všechny buňky v těle. Může proniknout do monocytů (krevní buňky), makrofágů (buňky imunitního systému), mikroglií (mozkové buňky, které způsobují imunitní reakce), endotelové buňky (krevní cévy) a další a napadnout je. Dá se říci, že parazituje na buňce. Buňky hostitele nemohou dělat to, k čemu byly určeny, protože jsou zaměstnány podporováním Cpn. Všechna síla buňky se soustředí na produkci energie pro Cpn a ta ji využívá k produkci nových Cpn buněk.

Bakterie jsou UVNITŘ buněk. Hostitelův imunitní systém je nemůže vidět. Imunita vidí, co je hostitel a co je cizí, když se podívá na proteiny z vnějšku buněčné zdi. Tím vnějškem je hostitel. Hostitelův systém ví, že je to přátelská buňka, takže imunita je klidná a nevzrušuje se. Mezitím se plíživý patogen schovává a proklouzává do buněk a přejímá jednou za čas buňku, ze které se stane Cpn továrna, která už déle není tím, k čemu byla určena.

Zatímco v některých případech je Cpn celkem "benigní" bakterie, tak za jistých podmínek- jako když je atakována antibiotiky nebo "hladoví" a přejde do kryptického stavu nebo se uzavře- nemůže být zničena nebo zjištěna. Když je kryptická, tak je skrytá a "tichá", tělo ji v podstatě ani nezaznamená. Později se může stát aktivní a způsobí "novou" infekci, třeba v jiných částech těla.

PROČ BY MOJE AUTISTICKÉ DÍTĚ MĚLO CHLAMÝDIE?

Existuje málo věcí, na čem se současná věda ohledně autismu shodne, ale z toho mála je to poznatek, že autisti mají vážnou poruchu imunity. Ať už je důvod jakýkoliv (dle většiny DAN lékařů a ARI v multifaktorové příčině, dle Sandry Desorgher v luteinu, v osudu, v karmě, v náhodě...) mají naše děti oslabenou imunitu a jsou náchylnější k infekcím.

Pokud je Vaše dítě pořád nemocné bez jasné příčiny, vyskakují mu v testech IgA a IgM ukazující na chronickou infekci, zkuste se zamyslet, zda by tady nemohl být zakopaný pes.

JAK SE DAJÍ CHLAMÝDIE TESTOVAT?

Druhově a rodově specifické otestování na chlamydie se provádí krevními testy společně s testováním moče, výtěrů a výplachů z krku, nosu, očních spojivek, stěrů z kůže a sliznice.

Sérologická diagnostika chlamydiových infekcí je možná jednak přímo (průkazem antigenu), jednak nepřímo průkazem protilátek v séru či jiných biologických materiálech. Používají tyto druhy testů: komplement-fixační reakce (KFR), nepřímý mikroimunofluorescenční test (MIFT - velice nepřesný) a imunoenzymatické metody (především ELISA - Enzyme Linked Immunosorbent Assay) a metoda PCR (nejcitlivější a nejpřesnější test).

Faktem je, že Cpn v krypické formě, to znamená v buňkách, v nemetabolizující a nereplikující se formě je těžko k vysledování. Je prakticky nemožné ji zjistit bez použití extrémně komplikovaných procedur a dokonce i infekční forma je těžko zjistitelná citlivými DNA (PCR) testy. Bylo by vhodné přestat používat méně citlivé testování protilátek.

Místo hledání protilátek je tu novější a pokročilejší metoda nazývaná polymerázová řetězcová reakce (PCR), abychom mohli vidět Cpn v tkáních. Tato metoda využívá malé množství DNA, aby zjistila přítomnost bakterie, ne jako stará metoda - screening krve - která zjišťuje protilátky na Cpn.

Co znamenají hodnoty ve výsledcích testů? (tuto výbornou tabulku včetně komentáře mám z http://falkac.blog.cz/0702/chlamydie-pneumoniae-svinska-bakterie-part-iii)

K tabulce jen doplním, že testy nemusí být dostatečně citlivé a že úroveň protilátek (IgG, IgA, IgM) NEODPOVÍDÁ úrovni problémů konkrétní infikované osoby. Tzn. že člověk s naměřenými nízkými hodnotami může mít obrovské zdravotní obtíže a naopak

LÉČBA CHLAMÝDIÍ

Léčbu pomocí promyšleného dlouhodobého užívání trojkombinaci antibiotik pod pojmem "Wheldonův režim" najdete na stránkách www.chlamydie.info

My jsme ji doma (snad úspěšně) pořešili u dvou členů rodiny cca 6 a 9-měsíčním užíváním chlamydilu (www.purusmeda.cz), propolisu a extraktu česneku. Jsem přesvědčena, že to se to může povést i jinak, určitě bych se ale svěřila do rukou zkušeného terapeuta.

Co jsme mohli udělat lépe? Neměli jsme se nechat odbýt konstatováním, že syn má "nějakou chronickou infekci" a ujišťováním, že po vyjmutí nosní mandle se to zlepší, měli jsme více nástojit na tom, aby se infekce hledala a specifikovala. Mrzí mě, že nejde testovat chlamýdie "na přání" jak pro konkrétního pacienta tak pro členy rodiny, indikovat je musí doktor a zaplatit toto vyšetření si nesmíte (máme bezplatné zdravotnictví)

ZDROJE INFORMACÍ

Spousta, mně osobně se zdají nejlepší www.chlamydie.info , které jsou dceřinou českou mutaci webových stránek www.cpnhelp.org
http://falkac.blog.cz/0702/chlamydie-pneumoniae-svinska-bakterie-part-iii
http://www.reflex.cz/Clanek29421.html


Poslepovala Boba
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 milnem milnem | E-mail | 31. března 2009 v 17:42 | Reagovat

Ahoj všichni,jen reaguji na článek.Tématika je mi blízká,protože mám i chlamydie i boreliózu.Jak je na tom moje dcerka tak úplně nevím,ale mé podezření z nákazy je velké a logické,je to otázka imunity.Co se týká webové stránky chlamydií je přísně cenzurována a povoleny jsou jen příspěvky týkající se dlouhodobé antibiotické léčby,takže se tam člověk dozví mnoho,ale ne vše,co je zapotřebí.Co se týká zkušených terapeutů,až na několik opravdu málo čestných výjimek v ČR nejsou.Napíšu teď link s původní citací i s googlovým překladem jedné práce,která se mně zdá velmi užitečná i pro autisty,ač se týká původně boreliózy.Kdo se jí prokouše,a věřím,že se najdou takoví,může pomoci.Když ne hned,tak někdy později.Po mých dosavadních zkušenostech s léčbou ,i po zkušenostech mých "kolegů" v léčbě, se mně zdá dost objektivní a otáčející naše "bádání" tím správným směrem.Přeji trpělivost i užitek.Milada

2 milnem milnem | E-mail | 31. března 2009 v 17:44 | Reagovat

Omlouvám se,ten link:

Klinghardtovy léčebné postupy si můžete přečíst tady (pokud umíte německy): http://www.power-for-life.com/Borrelien/borrelien.htm

Když neumíte, zkuste tohle: http://translate.google.cz/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.power-for-life.com%2FBorrelien%2Fborrelien.htm&sl=de&tl=cs&hl=cs&ie=UTF-8

3 milnem milnem | E-mail | 31. března 2009 v 18:11 | Reagovat

A ještě do třetice,polepším se,linky jsem překopírovala z boreliového webu,kde mne opravdu potěšily.

4 Boba Boba | E-mail | 31. března 2009 v 20:14 | Reagovat

Dekuji moc a preji Vam rychle uzdraveni a take vam i Vasi dceri preji, aby je nemela...

5 Boba Boba | E-mail | 31. března 2009 v 20:18 | Reagovat

Jo, jeste me napadlo, ze zhruba pred rokem, kdy jsme chlamydie zacali resit, web chlamydie.info tak bedlivy nebyl a byla tam sekce alternativni lecby, pocet lidi, kteri se priznali k vyleceni chlamydilem, se mi nezdal maly...Jinak obvodacka jednoho clena rodiny vzala lecbu chlamydilem velice vstricne (protoze se sama lecila z chlamek), shodli se, ze pokud neni infekce v akutnim stadiu, neni to spatny napad, byt teoreticky je to drazsi (samozrejme pojistovna nehradi) a pomalejsi varianta.

6 Opeatkova Jana Opeatkova Jana | E-mail | 23. dubna 2011 v 21:57 | Reagovat

Mám Bohužel také dost málo pozitivní zkušenost s přístupem obvodního lékaře, který mne ujišťoval, že po 20ti denním užívání antibiotik jsem zcela bez borelií a také bez jejich potomků. Měla jsem  Boreliozu během několika málo let 3x a pokaždé přeléčenou jen jednou dávkou antibiotik. Stále se necítím dobře ale žel na žádný jiný test mne lékaž nedoporučil. Zřejmě je tato problematika pro něj nóvum. Měla jsem za to, že se lékaři neustále vzdělávají dodatečně v nových lékařských objevech a postupech. Zřejmě byl můj názor naivní. Nevím, zda-li mám i chlamýdie ale bylo by to  možné, protože se chovají stejně anebo podobně jako borelie. Nevím kam se obrátit, abych měla jistotu, že jsem dostatečně přeléčena. Můj lékař má za to, že laik
zřejmě nemá vlastní názor a ev. informace, o které on doposud ještě ani nezavadil. Pokud vím, bez doporučení nemám šanci absolvovat např. LTT test.
Dcera, vnuk i vnučka, všichni mají prokazatelně chlamýdie, vnučka dokonce nadlimitní hodnoty a stále se také nic neděje. V úterý po Velikonocách jde vnučka do nemocnice na vyšetření ale nejsem si jistá, zda-li bude také komplexní ve smyslu těchto nových informací o léčbě chlamýdií.

7 Opřátková Jana Opřátková Jana | E-mail | 23. dubna 2011 v 22:06 | Reagovat

Ve výše uvedeném, jsem napsala pouze svůj názor na dosavadní zkušenost s přístupem lékařů nejen v mém místě bydliště ale i v místě bydliště dcery a jejich dětí. S vnučkou se tyto potíže táhnou již několik dlouhých měsíců i po zjištění nadlimitních hodnot chlamýdií.Je-li tento současný problém mnoha lidí z populace, nechápu tedy přístup lékařské veřejnosti. Myslím, že by o problému měli být informování úplně všichni a povinně, má-li se do budoucna předejít zcela defektním populacím. Jímá mne děs při představě, že až za několik, či mnoholet se budou zabývat až důsledky tohoto onemocnění, nikoliv včasným léčebným postupům a přístupu k nemoci jako takové vůbec.[6]:

8 Boba Boba | E-mail | 26. dubna 2011 v 21:44 | Reagovat

Milá paní Opřátková, moc mě mrzí, co prožíváte, umím si to docela živě představit. Pokud to vezmeme konstruktivně, tak pokuste se z Vašeho obvoďáka testy vyrazit nebo obvoďáka změnit nebo můžete slavit úspěch kontaktováním Vaší zdravotní pojišťovny, která by měla mít zájem, abyste se vyléčila...  Pak mnoho soukromých laboratoří tuto službu nabízí, nicméně musela byste si za to zaplatit. Dále se samozřejmě nabízí alternativní medicína, jak homeopatie tak přírodní prostředky umí s těmito breberkami zatočit, nicméně je to běh na dlouhou trať a bohužel tyto postupy zdravotní pojišťovna neproplácí.

Každopádně o chlamýdiích a boreliích se pořád neučí ani medici, takže bohužel, hluboké znalosti doktorů na toto téma jsou spíše výjimkou.

9 Romana Romana | 6. května 2012 v 13:00 | Reagovat

Ahoj všichni, tak patřím mezi již asi velkou část populace s chlamýdií. Nechápu. Manža i já jsme  si věrní. A šup,mám je! Tak jsme podstoupila léčbu 14dní Klacid a teď bych ráda ještě jedn y antibiotika pro jistotu,abych to těm potvorám znepříjemnila. Potom se chci vrhnout na alternativní léčbu, protože jsme zjistila, že spousta lidí, kteří podstoupili i různé protokoly nepociťuje zvláštní zlëpšení. Takže to u mě bude kompletní balíček. Chci si dát do pořádku psychiku,začít očistnou kůru a zdravě se stravovat a posílit imunitu. Zdá se mi fajn Jonášova metoda a také http://knihy.hledajici.cz/detail.php?id=1918&action=kniha&ssearch=hladov%ECn%ED%20pro%20zdrav%ED. Chudák manža, toho snad taky donutím. O_O Přeji všem hodně síly v boji s touto mrchou. Já musím vyhrát, chceme miminko, takže proto i ta alternatíva. :-))

10 Boba Boba | 6. května 2012 v 22:26 | Reagovat

Ahoj Romano, držím palce. Jenom na okraj, s manželem si můžete být věrní a chlamýdie dostat. Ať se rychle těchto návštěvníků zbavíte!

11 Timothyplera Timothyplera | E-mail | Web | 2. února 2017 v 22:09 | Reagovat

CFFHOOK лучший чит для варфейс.
<b><u>cheats for warface</u></b> : <a href=https://www.youtube.com/watch?v=ntI-OFb9lSQ>warface читы aim</a>

Наш сайт: <a href=http://cheater24.ru>Читы для варфейс</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama