Střípky z teorií Sandry Desorgher

10. března 2009 v 23:03 | Sandra Desorgher |  Sářina dieta
Bezluteinová dieta (Johnson a Desorgher), terapie sekretinem (Beck) a terapie vitaminem A z rybího oleje (Megson, Johnson a Desorgher) jsou založeny na klíčovém vlivu imunitního systému na biochemický metabolismus autistů. Tyto teorie nezavrhují ani nijak nesnižují význam již existujících léčebních metod (AIT, speciální čočky, squeeze terapie a masáže, EPD a imunologické terapie, diety nebo behaviorální terapie). Nicméně se jeví, že bezluteinová dieta, vitaminová a enzymová terapie jsou první, které léčí příčinu. Již vůbec nedoufáme, že se jednou vědci zhodnou na příčině vzniku autismu. Také již nedoufáme, že věda přizná svůj podíl na vytvoření epidemie. V současnosti jenom doufáme, že vědci budou alespoň zkoumat a ověřovat již známé možnosti léčby a poskytnou medicínskou podporu pro lékaře, na kterých leží tíha poskytování starostlivosti této stále narůstající skupině dětí.

Jsme přesvědčeni, že potravinové intolerance u autistů jsou tak vážné a jejich celoživotní utrpení tak obrovské, že nedělat nic je mnohem více neetické ve srovnání s poskytováním jednoduchých dietologických rad, které mohou vyústit v pozitivní výsledek.

Dle některých odborníků autismus nabyl parametry epidemie. Kdysi považovaný za výjimečný psychologický jev, v současnosti okupuje přední stránky medicínských časopisů a médií. Bohužel financování výzkumu bylo doposud malé a pokud nějaké, tak se věnovalo skoro výhradně na genetický výzkum. Ve třicátých letech, kdy Dr. Leo Kanner poprvé popsal autismus, nic nenaznačovalo, že by to měla být oblast medicíny, která potřebuje rozsáhlý výzkum. Bohužel tento stereotyp od té doby přetrvává... Experti na autismus jsou nejčastěji psychologové, případně psychiatři. Mnozí z nich se stali experti v dobách, kdy se autismus považoval za neobvyklou nemoc a mělo se za to, žádné léčebné postupy neexistují a nefungují.

Spravedlnost je slepá - pokud jí chceme otevřít oči, musíme je nejdříve otevřít my sami.

CO JE AUTISMUS?

Dle naší teorie autismus není psychologický stav, ale neuro-gastro-imunologická porucha metabolismu pigmentů, pocházející z imunogenetické chyby během těhotenství. Řečeno jazykem bílých plášťů, autismus je výsledek imunitní (cytokine) reakce, která se odehrává během vývinu plodu, kdy cytokine označí jednu nebo více látek, které prostoupí placentou jako "cizí". Tato reakce má charakter "haptenu" bez tvorby antigenů1,2,3.

V době, kdy se imunitní systém vyvíjí, první imunitní buňky musí rozlišit mezi cizími látkami (non-self substances), které pronikají přes placentu a na tyto cizí látky reagovat. Pro vyvíjející se plod není žádná zjevná funkce pro lutein - pigment, který člověk poprvé použije u porodu na ochranu očí před ultrafialovým zářením. Imunitní systém, který rozeznává lutein jako cizí látku má často následně problémy s onemocněním sítnice (retinopathy), poruchou metabolismu pterinu a poruchou mitochondrických funkcí - tyto korelace jsou u autistů prokázané.

Uvědomujeme si, že naše definice autismu je v rozporu se současnými názory expertů, že se jedná o syndrom, který vzniká souhrnem různých faktorů. Připouštíme ale, že stupeň postižení autismem je výsledkem specifických faktorů jak genetických tak životního prostředí.

PROČ VZNIKÁ?

Manželé Desorgherovi se domnívají, že autismus, spolu s cukrovkou a astmatem je výsledkem očkování generace rodičů a prarodičů během minulého století, které vedlo k evoluci lidského imunitního systému. Byť u některých dětí jsou autistické projevy patrné od pár měsíců věku, mnoho rodičů jsou svědky katastrofické reakce na očkování, která vede do obrovské regrese - ať už je důvod jakýkoliv (thimerosal, očkování během nemoci nebo během potravinové alergické reakce nebo alergická reakce spuštěná životním prostředím, nebo genetická predispozice, nezralost imunitního systému nebo imunitní systém, který atypicky reaguje na vzniklý patogen/y, atd.) Tyto změny a reakce jsou individuální - v závislosti na genetice, imunogenetice, životním prostředí, stravě a mnohých dalších faktorech.

Počátky očkování se kryjí s prvními případy autismu, tou dobou velice neobvyklým onemocněním. Prvenství v rozpoznání autismu se připisuje Leovi Kannerovi :"... od roku 1938 jsme vyšetřili několik dětí, kterých stav se tak znatelně a výrazně liší od čehokoliv, co dosud známe, že každý případ je naprosto jediněčný..." Věkové rozhraní dětí se pohybovalo do 11 let v čase vydání publikace v roce 1942, což by naznačovalo, že autismus se rozvinul nejpozději v roce 1930. Agarový gel a žloutek ke kultivaci vakcín se používá od roku 1929. Tyto děti mohly být mezi prvními, kterých rodiče byli zaočkovaní několika vakcínami. Podle Kannera nejvýraznější společné pojítko mezi dětmi byly ohromné problémy s krmením v batolecím věku. National Autism Society ve Velké Británii v roce 2003 uvádí, že 1 z 89 žáků základních škol v Anglii a Welsu trpí autismem.

MALÉ POVÍDÁNÍ O IMUNITĚ

Někeré genetické informace pochází od našich rodičů a prarodičů jako obraz, jak se jejich imunitní systém vyvíjel v reakci na životní prostředí, ve kterém žili. U autistů existuje větší pravděpodobnost jako u obecné populace, že jejich předci měli problémy s imunitou. Imunitní komponenty, vůči kterým naši předkové produkovali protilátky, se menují "heat shock proteins" (HSP). Tento proces je často zakončený vybudovaním imunitního systému pro další generace, aby nenastal znovu stejný scénář. Naše vrozená imunita (genetické informace) a náš vlastní vyvíjející se imunitní systém dokážou odstranit chyby. V rámci tohto procesu transkripce nebo frame-shiftingu se dokážou naše geny změnit, aby nás dokázali ochránit před imunitními reakcemi, které byly pro předešlou generaci nepříznivé.

Vědci zabývající se autismem zjistili, že činnost cytokinů je u autistů pozměněná. Také zjistili, že použití HSP jako nosičů vakcín vede k tvorbě protilátek v těle daného jednotlivce a vrozené imunitní odpovědi u následující generace. Bohužel, agarový gel a vaječný žloutek, které se používají ke kultivaci vakcín, obsahují HSP strukturu, do které dokážou živé viry vniknout. Za normálních okolností, my-lidi, nejsme ohroženi viry od rostlin. Vakcíny mají za následek, že vir (patogen) a HSP přichází do těla zaráz.

Molekulární biologie a imunologický výzkum (mitochondrial DNA control regions of our genetic make-up) potvrzují teorii, že že očkování mění pohled našeho imunitního systému na struktury (chloroplasty), ze kterých normálně získáváme energii. Jinými slovy, kombinace struktury, která nám poskytuje energii z potravy, spolu s virovým komponentem má za následek adaptaci imunitního systému - imunitní systém rozeznává, že zdroj virového komponentu souvisí s jídlem.

Dle naší teorie je pigment lutein ten zdroj potravy, který je spouštěč patologických reakcí imunitního systému - tzv. "imunitní hapten".

Mnohé výzkumy autismu identifikovali významnou imunologickou odpověď na potravinové barvivá4. Spousta výzkumů odhalila, že 30-70% autistů trpí výraznými abnormalitami imunitního systému, včetně snížení a počtu T-buněk, funkce lymfocytů a poklesu "natural killer" buněk. Tyto všechny faktory zvyšují náchylnost k infekcím5 . Dle Andrewa Wakefielda z London´s Royal and University College Medical School, tyto děti vykazují anomálie imunitního systému v mnohých směrech podobně jako mají lidi s AIDS.

Imunitní systém v reakci na přicházející potravinové patogeny navozuje symptomy podobné samotnému autismu - zkreslené vidění, zvýšená citlivost sluchu a hučení v uších, záněty ucha, svědění, začervenání kůže... Imunitní systém má také schopnost produkovat přirozené tlumiče bolesti z jídel a chemických látek v našem těle.

Imunitní systém se dá přirovnat k armádě, která se nás snaží ochránit před nepřítelem. Pokud chceme snížit její nasazení, musíme snížit první bojové linie. Také se někdy povede armádu přesvědčit, že spousta nepřátel je pouze vymyšlených a nepřátelé ve skutečnosti vůbec nejsou - k tomu napomáhají terapie zvyšující toleranci ke zvukům, světlu, dotekům, barvám jako AIT, Prism čočky, Irlen čočky, zabarvené brýle, masáže a terapie dotekem, cranio-sakrální masáže a squeeze terapie. Někteří nepřátelé se již usídlili v těle a dokážou je vystrnadit speciální jednotky, které zahrňují výživu, čištění střeva a chelace. Generál, který řídí adrenal imunitní odpovědi během "teď-nebo-nikdy" imunitní reakce je serotonin. Serotonin je ale zmatený, protože regulace serotinu je řízena luteinem a ten je vnímaný některými NK buňkami jako nepřítel.

Nicméně ne všechny systémy v těle souhlasí s označením luteinu za nepřítele. V konfliktu je reprodukční systém a retinal pigment epithelial systém - jelikož v době, kdy nastal vnitroděložný omyl s luteinem a zmatek kolem serotoninu, nebyly ještě vyvinuté.

Imunitní systém bojuje s luteinem a snaží se ho odstranit - nicméně jelikož je lutein také regulátorem serotoninu , odstraněním luteinu ztrácí imunitní systém také možnost regulace serotoninu6.

ZDROJE INFORMACÍ:

Sandra Desorgher: The Power of Exile

Odkazy v textu:

1.Trottier G et al, Etiology of infantile autism - a review of recent advances and genetic and neurobiological research. Dept. of Psychiatry, Douglas Hosp. Research Centre, McGill Univ., Montreal, Que. Comment in J Psychiatry Neurosci, 1999 March
2. Ogiwara S. et al Highly sensitive, specific enzyme-linked immunosorbent assay of neopterin and biopterin in biological samples, Nagoya Univ. Sch. of Med., Japan. Clin Chem 1992 Oct.
3. Warren RP et al, Immunogenetic studies in autism and related disorders. Utah State Univ., Logan, USA
4. Kotsanis CA et al, A Multidisciplinary Approach to Treatment 1992-93
5. Zimmerman A, Autism and the Immune System Immunology of Autism Pediatric Neurologist, Center for Autism and Related Disorders. John Hopkins Univ. Sch. of Med., Kennedy Kreiger Inst.
6. Shastri PC et al; Role of genetics in mental retardation; National Symposium on Role of Genetics n Mental Retardation, Jan-Feb 1998; Smt. Motibal Thackersey Inst. of research in the field of mental retardation, Mumbai, India

Přeložila a poslepovala Boba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama