Bezpečnost a efektivita chelační terapie u autismu

6. srpna 2009 v 21:05 | Bernard Rimland, ARI |  Detoxikace
Tento článek je z března 2006, originál si můžete přečíst na http://www.autism.com/treatable/chelation/chelationsafety.htm

Bezpečnost a efektivita chelační terapie u autismu

Vyjádření Bernarda Rimlanda, Ph.D., ředitele Autism Research Institutu k tragickému úmrtí 5-letého Tariq Nadamy z Pittsburghu, který zemřel 23.5.2005 po podání intravenózní EDTA chelační látky.

Byť autopsie, která se provedla ihned po smrti Tariq, neobjasnila jednoznačnou příčinu, lékařská obec a média se rychle přiklonily k (nesprávnému) závěru, že Tariq zemřel kvůli chelační terapii. V oficiální zprávě Mary Jean Brownové z Centers for Disease Control and Prevention konstatuje, že smrt nebyla způsobená správně provedeným chelačním postupem, ale bohužel následkem podání nesprávného léku. Byl mu podaný velice podobný lék, Disodium EDTA, namísto Calcium Disodium EDTA

Rád bych doplnil další informace o chelaci:

1. Chelace se nepoužívá k léčbě autismu, ale k odstranění těžkých kovů (olovo, rtuť, kadmium a pod.), které se z nějakých příčin v organizmu nashromáždily a jsou hlavní příčinou autismu a retardace.

2. Desítky tisíc dětí a stovky tisíc dospělých bezpečně absolvovali chelační terapii a to již po mnoho dekád.

3. Tariqova matka, Marwa Nadama, uvádí, že její syn udělal tak významný pokrok po první sérii chelační terapie, že kdyby měla znovu na výběr, zvolila by chelaci znovu.

4. Konvenční doktoři, kritici chelačních postupů, běžně předepisují svým autistickým pacientům léky jako Risperdal a Clonidine, u obou se smrt uvádí jako možný vedlejší účinek (přečtěte si příbalový leták). Tyto úmrtí ovšem nevzbuzují žádný zájem médií. V roce 2005, pod vlivem výzkumných prací zabývajících se vlivem Risperdalu na autisty,
Food and Drug Administration neschválila použití Risperdalu právě kvůli počtu úmrtí v souvislosti s použitím tohoto léku. Navzdory tomuto smrtelnému "vedlejšímu účinku", Risperdal je dále nejčastěji předepisovaným lékem pro autisty.

5. Většina autistických dětí podstupuje chelaci ústně nebo transdermálně (gelem přes pokožku), tak jak doporučuje hnutí doktorů our Defeat Autism Now!, více informací na www.autism.com

6. Tisíce rodičů autistických dětí, které bezpečně podstoupily chelaci, uvádí, podobně jako matka Tariqa Nadamy, že jejich děti udělaly významný pokrok poté, co začaly s chelační terapii.

7. Autism Research Institute shromažďuje informace od rodičů týkající se efektu různých typů biomedických intervencí od roku 1967. K dnešnímu datu (tj. březen 2006) jsme shromáždili 24 500 rodičovských hodnocení. Chelaci jsme k seznamu procedur přidávali před krátký časem, nicméně z prvních 470 rodičů uvádí 75% dobré výsledky, což je nejlepší skóre ze všech 88 biomedických procedur (včetně 53 léků), které byly hodnocené. Více na: www.autismwebsite.com/ari/treatment/form34q.htm.

Přeložila Boba
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivan Ivan | 9. září 2009 v 21:52 | Reagovat

Ahoj Boba. Ešte som sa u nás nestretol s cheláciou OSR. Tento chelátor bol vyvinutý špeciálne pre autistov. Ja som na sebe vyskúšal kopu chelátorov, vrátane DMSA, či tekutých zeolitov. Ale to čo zatiaľ dokázalo OSR, predchádza moje očakávania. Je účinnejšie, ako všetky chelátory dokopy, a neregistrujem žiadnu reabsorbciu. Zatiaľ som s ním veľmi spokojný.

2 boba boba | E-mail | Web | 13. září 2009 v 0:01 | Reagovat

Ahoj Ivan, o OSR som zatial vela nepocula, ale rada sa dozviem viac. Velmi sa tesim, ze Vam to pomohlo, drzim palce, aby to bola konecna ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama