Nosní sprej methyl B12 - pár informací

19. října 2010 v 22:18 | Boba |  Biomedical
Navzdory rostoucí popularitě této metody jsem našla překvapivě málo zdrojů informací a ještě méně výzkumných prací. 

Pár střípků přesto nabízím:

1. ÚČINKY A EFEKTY NOSNÍHO SPREJE

  • Typický účinek MB12 nosního spreje by měl nastat pár minut (někdy sekund) po aplikaci. Kromě autismu, u kterého MB12 může mít jak okamžitý tak dlouhodobý léčebný efekt, většina dospělých pozoruje zlepšení během první hodiny po použití.

  • Předpokládaný účinek trvá v průměru 24 hodin, ale na každého člověka je potřeba nahlížet jako na individualitu. Někteří lidi budí dojem, že se u nich účinky MB12 ztrácí během pár hodin, jiní cítí léčebné účinky celé dny.
    Zdá se zajímavé, že u některých lidí se během času potřeba po MB 12 nosním spreji snižuje. Také omezení mlíka a pšeničných produktů, redukce jídel obsahujících komplexní karbohydráty a škroby spolu se zlepšením střevní flóry může způsobit nižší potřebu po MB12. U některých lidí se potřeba po aplikaci MB12 může časem úplně vytratit.
A) PROČ NOSNÍ SPREJ?

Mnohé zkušenosti rodičů ukazují, že většinou z nosního spreje profitují ti, kteří špatně reagují na ústní (nebo pod jazyk) podání léků. Mnozí výzkumníci se domnívají, že za tím stojí geneticky podmíněná enzymová (ne)aktivita a nedostatek určitých typů bakterií ve střevním traktu může zabraňovat metabolismu získat MB12 prostřednictvím ústního nebo sublinguálního podání.

B) EFEKTIVITA NOSNÍHO SPREJE VE SROVNÁNÍ S INJEKCEMI  B12

Na toto téma existuje maximální nesoulad názorů ;-) Někteří tvrdí, že nosní sprej je "slabý odvar" injekcí, jiní tvrdí, že v efektu jsou si více-méně rovnocenné, četla jsem i názor, že sprej lépe fungoval na zlepšení střevní aktivity a poruchy pozornosti…Každopádně výzkumy, na které se obě názorové skupiny odvolávají, bohužel pracují s velice malým vzorkem dětí.

C) KONTRAINDIKACE
Nenalezen žádný informační zdroj týkající se kontraindikací MB12

Teoreticky by mohl být kontraindikovaný u lidí s určitým druhem leukémie. Konzultujte se svým doktorem.

D) MOŽNÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY

Ojediněle výskyt dočasné hyperaktivity po aplikaci. Ojediněle bolesti hlavy - doporučuje se přerušit léčbu a zahájit nejdříve jiný typ detoxikace.

Další nepravděpodobné, nicméně možné znaky špatné tolerance MB12 zahrnují:
1. Pocit ospalosti nebo rozbitosti, speciálně pokud se užívá na prázdný žaludek
2. Hyperaktivita, která může být reakcí na kyselinu folinovou.

Velice zřídka noční inkontinence u některých autistických dětí (předpoklad, že detoxifikují kovy na začátku použití MB12).

E) POZNÁMKA

Kyselina Folinová je většinou výborná kombinace k methylcobalaminu. Často napomáhá využití MB12 a prodlužuje jeho efekt. Vzato z druhého konce, pokud nastane hyperaktivita nebo negativní symptomy, vyplatí se vyzkoušet sprej bez kyseliny folinové.

2. APLIKACE

  1. Před stříknutím postavte sprej.
  2. Vstříkněte hluboko do nosní dírky tak, aby vyteklo málo nebo žádná tekutina
  3. Tekutina je červená jako řepa nebo krev, takže pokud něco vyteče ven, vypadá to jako krev. Aplikace nosním sprejem je velice jemná a šetrná metoda je velice nepravděpodobné, že by dokázalo způsobit krvácení z nosu.
  4. Někteří rodiče uvádí lepší výsledky u současného podávání zinku, Omega 3, B vitamínů, vápníku, hořčíku, vitaminu A, D a K, taurinu a selénu. Konzultujte se svým doktorem.
  5. Pokud je Vaše dítě ultra-sensitivní na sensitivní stimuly, můžete zkusit vyložit sprej z lednice chvíli před samotnou aplikací. Někteří rodiče podávají tento sprej dětem v spánku. 

OBVYKLÉ DÁVKOVÁNÍ

DOSPĚLÍ: (orientační dávkování na základě UCLA studie, nicméně řiďte se pokyny Vašeho lékaře)

1250 mcg B12 spolu s 100 mcg kyseliny folinové na 1 ml spreje, 1x do každé nosní dírky jednou denně. Koncentrace MB12 je 12.5mg/ml a kyseliny folinové 1mg/ml.

DĚTI: (nejběžnější dávkování, které je v lékárnách k dostání)

625mcg MB12 spolu s 50mcg kyseliny folinové jednou denně.

Rodiče uvádí, že nejvíce se jim osvědčilo podávat MB12 po jídle, v ideálním případě po snídani (protože dokáže dodat pocit energie během dne). Malým dětem, které nesnáší nosní spreje, aplikují rodiče tento sprej v noci během spánku.

Někteří lidi preferují aplikaci spreje odpoledne, když začínají být unavení, aby zaznamenali rozdíl před a po aplikování spreje.

Originální receptura pro tento sprej je 1250mcg MB12 a 300 mcg kyseliny folinové na sprej. Někteří preferují 300 mcg kyseliny folinové, nicméně v praxi se jeví lepší počátečná snášenlivost u dávky 100mcg nebo dokonce méně. Kontaktujte Vašeho doktora pro více informací.

Dr Neubrander tvrdí, že autisti mohou mít větší citlivost (nicméně mohou mít také větší potřebu přísunu) na kyselinu folinovou a proto doporučuje začít s nižšími dávkami této kyseliny (nebo ji úplně vynechat a začít pouze se samotným MB12).

Je velice podstatné, aby dávkování probíhalo za spolupráce s doktorem. Z biochemických, psychologických a environmentálních příčin je potřeba MB12 u každého člověka jiná. Jak u mnohých vitaminů a minerálů, nejlepší cesta se jeví dodávat tělu tak malé množství, které stačí na dosáhnutí požadovaného výsledku. Dle mnohých zkušeností a studií větší dávky neznamenají lepší výsledky. V mnoha rodinách se osvědčili z času na čas přestávky v podávání.


KDE SE DÁ NOSNÍ SPREJ B12 KOUPIT?

Poměrně velká skupina rodičů nakupuje sprej v Itálii, cena je cca 9 EUR za sprej. Nejsem dealerem tohoto produktu, bohužel Vám v této věci nedokážu nijak pomoct, ale není těžké najít nějakého rodiče a podělit se o poštovné.

V USA na recept, k sehnání prakticky bez problémů ve větších lékárnách, V USA obvykle stojí kolem $45 dollarů za flašku, která vydrží cca 45-90 dnů v závislosti na frekvenci a velkosti dávky.

DALŠÍ ZDROJE INFORMACÍ 


Nedisponuji žádným zdravotním ani pedagogickým vzděláním, nejsem dealer žádného produktu. Předpokládám, že u čtení mého blogu používáte vlastní úsudek a zdravý rozum. Žádná informace na mém blogu nenahrazuje odbornou lékařskou radu, aplikaci jakékoliv informace na mém blogu konzultujte s odborným lékařem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sarka Sarka | 22. října 2010 v 19:10 | Reagovat

Doplnim z nasi zkusenosti:
Manzel vyzkousel jeden vstrik a rikal, ze ho rozbolela hlava.
Ja jsem vyzkousela celou jednu lahvicku, v pocatcich jsem mela pocit, jakoby se mi behem prvnich desitek sec po vstriku zostril zrak, pozdeji uz jsem to nevnimala. Velice kladne hodnotim zredukovani pachu potu. Doporucuji neaplikovat spray bezprostredne po vytazeni z lednice (vyzaduje chlazeni), poridila jsem si timto zpusobem opary v nose :-)) Povazuji za vhodnejsi pouziti behem jidla nebo po jidle, pri aplikaci na lacno jsem dostala hned vlci hlad a udelalo se mi slabo.
Syn byl v prvnich dnech aktivnejsi, hlucnejsi, ale take litostivejsi. Velice zahy se nezvykle hodne rozjedl, v nasem pripade velmi pozitivni. Po zvyseni davkovani na 2x2 vstriky denne jsme pozorovali pekny efekt na rec.

2 boba boba | 22. října 2010 v 22:20 | Reagovat

Dík moc, Šárko za podělení se o zkušenosti ;-)

3 Ivan Jandek Ivan Jandek | 19. listopadu 2010 v 8:37 | Reagovat

Moc zdravím Bobo a děkuji za Tvoji neutuchající píli shánět informace ,uspořádávat je a překládávat .Pro mě jsou velkým zdrojem informací protože se jich v tuzemsku dostává jen málo většinou v e mailových dopisech od jiných rodičů ,kteří se snaží hledat jak pomoci svým speciálním dětem. Líbí se mi,že neschováváš hlavu do písku a že hledáš možnosti i pro ostatní za což Ti patří obrovský dík.Děkuji !!! Když prohlížím  Tvůj web tak mě napadá ,že by z něj šla udělat již dosti docela slušná publikace protože informace jsou velmi celistvé
Nedávno jsme začali podávat nosní sprej B 12 a zdá se mě ,že dcera začíná dělat větší pokroky,je klidnější ,více se zajímá.Před spaním jsme začali také podávat melatonin a během dne probiotika a enzym.

4 Boba Boba | E-mail | Web | 1. prosince 2010 v 22:19 | Reagovat

Ahoj, to se moc těším, že dcerce se daří lépe, každý byť malý pokrok je úžasný dar! Moc Vám držím palce, ať to všechno dobře dopadne.

Nápadů na blog mám hodně, jenom s tím časem je to horší ;-)

5 janka janka | E-mail | 6. prosince 2011 v 22:26 | Reagovat

Dobry vecer.Aj ja by som potrebovala ten sprej pre syna len neviem kde ho mam kupit.Mozte mi pomoct?Popripade kupim od niekoho.Dakujem krasne.Janka :-)

6 bedew bedew | Web | 18. června 2015 v 14:48 | Reagovat

půjčka online horní bříza O_O

7 ZdenekM ZdenekM | E-mail | 17. ledna 2017 v 16:42 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na bobin.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

8 ZdenekX ZdenekX | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 11:34 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama