Duben 2011

GAPS – ořechy a semínka

7. dubna 2011 v 17:21 | Šárka |  SCD dieta

PŘÍPRAVA OŘECHŮ A SEMÍNEK

Doporučené ořechy - mandle, kešu, vlašské ořechy, pekanové ořechy, lískové ořechy. Semínka - slunečnicová, sezamová, dýňová.

Namáčení ořechů a semínek před konzumací usnadňuje jejich trávení.
Před namáčením semínka a ořechy důkladně properte ve studené vodě, aby došlo k opláchnutí povrchových plísní. Rozsáhlejší kontaminaci plísněmi lze poznat pohledem (olejnatá semena jsou bez lesku), čichem (pach plísně) anebo také po namočení, kdy plísně vyplavou na povrch a zbarví vodu a okraj nádoby např. do zelena - takové ořechy a semena nejsou vhodná ke konzumaci.

Dejte ořechy a semínka do velké skleněné nádoby. Přidejte vodu v poměru 2:1 a mořskou sůl (2 polévkové lžíce na 4 hrnky vody), překryjte nádobu plátýnkem nebo utěrkou. Namáčejte minimálně 12 hodin.

Poté semínka a ořechy několikrát propláchněte. Vodu, v níž byly ořechy a semínka namočené, už dále nepoužívejte.

Nechte semínka a ořechy proschnout na vzdušném místě. Můžete je konzumovat okamžitě nebo skladovat v chladničce 2-4 dny. Namáčené ořechy a semínka se dříve kazí. Pro delší uskladnění je lze usušit - v troubě nebo sušičce při teplotě asi 40 stupňů Celsia. Doba sušení v sušičce se udává v rozmezí 18-24 hodin.

OŘECHOVÉ A SEMÍNKOVÉ MÁSLO

Přípravu usnadňuje výkonný kuchyňský robot. Mixujte namáčené nebo sušené ořechy, dokud nedosáhnete krémovité konzistence - zhruba po 10-15 minutách.

OŘECHOVÁ A SEMÍNKOVÁ MOUKA

Postup je stejný, ale je třeba vypnout mixer dříve, než se z obsahu stane máslo. U sušených ořechů to poznáte tak, že ořechová mouka přestane v mixeru vířit a začne se měnit ve vláčnou hmotu. Mouku můžete přesít přes síto, abyste dosáhli vyšší sypkosti.

OŘECHOVÉ A SEMÍNKOVÉ MLÉKO

Namočené a propláchnuté ořechy nebo semínka dejte do mixeru a přidejte k nim vodu v poměru 1:3. Mixujte najemno, dokud voda nezíská mléčnou barvu. Použijte jemné síto nebo plátýnko k oddělení drti od mléka. Může pít mléko tak, jak je nebo přidat vanilkový extrakt, med, datle nebo čerstvé ovoce. Můžete také zkusit přidat skořici, kardamon nebo zázvor, v tom případě nechte nápoj s kořením vychladit 12-24 hod. Ořechovou drť uskladněte a použijte při příravě dalších pokrmů nebo ji vysušte a znovu rozmixujte na mouku.

Návod na ořechové nebo semínkové mléko najdete také v knize Syndróm trávenia a psychológie

Napsala Šárka, inspirovaná Internal Bliss - Recipes designed for tohose following the GAPS diet a vlastní zkušeností