Vedlejší účinky léků

28. července 2011 v 21:45 | ARI |  Biomedical

Dr. Bernarda Rimlanda, zakladatele Autism Research Institute (ARI), by nesmírně těšilo, že stále více a více rodičů se dozvídá, že autismus je léčitelný. Nicméně ne všechny léčebné metody vedou ke stejným výsledkům - hledejte spolu se svým lékařem tu nejefektivnější a současně nejbezpečnější metodu léčby.


Nejběžněji předepisované léky mají vedlejší účinky - od drobných a nepodstatných k vážným až s možností smrtelných následků. Jeden z cílů ARI je informovat rodiče o účinností různých léčebných postupů v boji s autismem.Seznam léků v originálním článku obsahuje odkazy jak na vědecké práce a tak na souhrny možných vedlejších účinků.


Bohužel, rodiče jsou málokdy předem informovaní o možných vedlejších účincích léků předepisovaných pro jejich dětí. ARI apeluje na všechny lékaře, aby informovali své klienty o možných vedlejších účincích souvisejících s každou léčebnou metodou nebo lékem, který svým klientům doporučují.


Mnozí lidi s PAS mají záchvatovité problémy (epilepsie, křeče apod.) a většina běžně předepisovaných léků může snižovat práh pro náchylnost k záchvatům.


V případě dostavení se nežádoucích účinků, kontaktujte lékaře Vašeho dítěte. O jak pozitivních tak negativních účincích se dále můžete dozvědět z vyhodnocení dotazníku úspěšnosti různých intervencí (najdete na tomto blogu), kam přispělo více než 26 000 respondentů.

Léky, pro které ARI uvádí další dodatečné informace ohledně vedlejších účinků, najdete na http://www.autism.com/pro_adversereactions.asp , v případě Vašeho zájmu můžu něco přeložit.

Přeložila Boba. Originál článku najdete http://www.autism.com/pro_adversereactions.asp 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 boba boba | 1. srpna 2011 v 21:54 | Reagovat

aaa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama