Časté dotazy a možná správné odpovědi - potravní (nutriční) doplňky

26. prosince 2011 v 23:41 | ARI |  Časté dotazy
1. Jak mám naučit dítě polknout pilulku?
V první řadě musí být Vaše dítě na tuto dovednost zralé - buď imituje polykání nebo projevuje zájem polknout pilulku. Zkuste vhodnou chuťovou verzi Tic-tacu - jsou malé a lehko se polykají. Samozřejmě úspěšné pokusy zasluhují ocenění a pochvalu ;-) Pak můžete zkoušet vhodný typ čokoládového čtverečku. Poté můžete zkusit samotnou pilulku, samozřejmě čím menší tím lepší. Nechvátejte a netlačte na pilu.

2. Moje dítě v současnosti bere léky na předpis, rádi bychom k tomu přidali DMG, vitamin B6, hořčíka další potravní doplňky. Můžu to kombinovat nebo máme vysadit léky? Jak máme postupovat?
Co se týče léků na předpis, vždy konzultujte s lékařem. Již desetiletí rodiče "reportují" ARI, že potravní doplňky jako vitamin B6, hořčík, DMG dokážou snížit nebo v některých případech úplně eliminovat potřebu podávat léky na předpis - konzultujte se svým lékařem.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak dostat do dítěte potravní doplňek? Moje dítě se zlepšilo v odhalování potravních doplňků v jídle a naprosto je odmítá…
Toto je poměrně běžná situace. Pokud dítě začne odmítat potravní doplňky schované v jídle a v pití, pravděpodobně nastal čas pro nový přístup. Jak se děti začínají zlepšovat a dělat pokroky, častěji nám dávají najevo jejich preference a názory.

Někteří rodiče zastávají názor, že jejich děti jsou jednoduše frustrované, protože většina jejich denního jídla nese v sobě potravní doplňky, které mění jejich chuť a konzistenci. Pokud selhaly Vaše různé způsoby ukrývání doplňků v jídle, je pravděpodobně čas zkusit novou metodu.

Dítě, které odmítá potravní doplňky schované v jídle, může akceptovat doplňky podávané přímo a to buď nácvikem polykání pilulek nebo podáváním prášku (nebo na prášek rozdrcených doplňků) s malým množstvím tekutiny. Samozřejmě může následovat odměna. U hnusně chutnajících potravních doplňků se samozřejmě těžko dá očekávat nadšení, ale trpělivost se vždy vyplácí.

U dětí s výjimečným odporem k užívání doplňků, které současně trpí jejich kritickým nedostatkem, se dají podat intravenózně - konzultujte se svým lékařem. Některé potravní doplňky se také dají podat transdermálně - aplikací na kůži.

Další rodičovské nápady:
· Někteří rodiče preferují metodu, obdobnou, jako byste se chovali kdyby bylo Vaše dítě kardiak nebo diabetik - není jiné volby, takto to musí být.
· Můžete vymyslet příběh (o někom, o něčem…) který bude pro Vaše dítě krok-po-kroku návodem a připraví ho na potravní doplňky a naznačí odměnu (ať už je jakákoliv)

4. Co můžu udělat v mezičase, než se dostaneme k správnému, fundovanému lékaři? Jsou nějaké biomedické přístupy, které jsou bezpečné i bez lékařského dohledu?
Během posledních 40 let mají desítky tisíců rodin výborné zkušenosti například s těmito postupy:
· Pokuste se snížit toxiny v okolí Vašeho dítěte (potrava, životní prostředí…)
· Pokuste se zvolit vhodnout dietu (bezmléčná, bezlepková, SCD, atd…)
· Použití volně dostupných potravních doplňků

Další informace najdete například: (tyto články jsou přeložené na tomto blogu)
Autism Network for Dietary Intervention
What is the right 'dosage' for Vitamin B6, DMG, and other nutrients in autism?
Vitamin B6 (and magnesium) in the treatment of autism
Suggested Dosages for Nutritional Supplements
Generation Rescue, What To Do: Action Plan

5. Kde se dají sehnat methylcobalaminové injekce (MB-12)?
Methyl B-12 je k dostání na předpis v mnohých lékárnách USA (recept se dá také poslat po mailu). Další informace spolu s kontakty na mnohé lékaře, kteří mají zkušenosti s touto léčbou najdete na Dr. James Neubrander's web site

6. Moje dítě nespí - může biomedický přístup nějak pomoct?
Mnohé autistické děti mají poruchy spánku. Buzení v noci může být důsledek reflexu žaludeční kyseliny. V léčení spánku se u mnohých autistů výborně osvědčil melatonin. Úspěchy byly také zaznamenané u 5-HTP a behaviorálních programů na podporu spánku. Také se osvědčilo namáhavé cvičení, těžká přikrývka nebo spací pytel "bezpečná-náruč-mámy".

Přeložila Boba. Originál článku najdete na http://www.autism.com/faq_nutritional_supplements.asp
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | Web | 28. května 2013 v 10:20 | Reagovat

Dobrý překlad a zajímavé informace :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama