Horečka může zmírnit projevy autismu2

27. července 2012 v 23:20 | Boba |  Biomedical

Nejnovější výzkumy naznačují, že chování autistických dětí se může zlepšit během období, kdy mají horečku. Během horečky je mnoho autistických dětí míň hyperaktivních, zlepšuje se komunikace a jsou mnohem míň podrážděné. Zlepšení se týká celkové bdělosti, ustupuje sebe-stimulace a v mnoho případech dochází ke zlepšení řeči.


Byť toto tvrzení zaznívá od rodičů autistických dětí již desítky let, první vědecká studie s cílem objasnit tento vypozorovaný jev proběhly v roce 2007.

Zatímco je poměrně přirozené, že děti s horečkou budou klidnější a míň hyperaktivní, zajímavé je zlepšení v komunikaci a sociálních dovednostech. Dětský neurolog Andrew Zimmerman, MD, of Baltimore's Kennedy Krieger Institute to ve své studii vysvětluje faktem, že horečka má přímý vliv na mozkové funkce.

"Zlepšení autistických symptomů může znamenat, že mozek autistických dětí funguje mnohem "normálněji" než předpokládáme", tvrdí Andrew Zimmermann a dodává, že problém může spočívat v mozkových spojeních odpovědných za vysílání informací. "Horečka pravděpodobně má schopnost měnit tyto spojení", dodává.

Výzkum A. Zimmermanna zahrnoval 30 dětí s poruchou autistického spektra, které rodiče pozorovali během a bezprostředně poté, co dostaly horečku100.4°F(38°C) nebo vyšší a 7 dnů poté, když už byly bez horečky.

Rodiče vyplnili standardizovaný dotazník ohledně chování svých dětí ve třech časových úsecích. Rodiče autistických dětí, které horečku neměly, také vyplňovaly dotazník ve stejných časových odstupech.

Jak se dá dočíst v prosincovém vydání 2007 časopisu Pediatrics, výzkumníci prokázali, že během zvýšen teploty více než 83% dětí s horečkou, sledované v této studii, prošly významným zlepšením chování, tj. bylo zaznamenané zlepšení alespoň u jedné kategorie dotazníku, který zahrnoval problémy jako podrážděnost, hyperaktivita, stereotypní chování a nevhodné řečové projevy. U 53% dětí bylo zaznamenané dramatické zlepšení v alespoň třech podkategoriích. Bohužel všechny zlepšení byly přechodné.

Zaznamenané výsledky zlepšení chování během horečky a po ní se také odlišovaly od kontrolní skupiny (tj. autistické děti sledované ve stejných časových úsecích, které byly srovnatelné věkem, pohlavím a řečovou vyspělostí a neměly v daném čase horečku), z čeho se dá usoudit, že změny, které byly zaznamenané u skupiny autistických dětí s horečkou se nemohou připsat běžným denním výkyvům (dobrý den-špatný den), kterého jsme u autistických dětí častým svědkem.

Další analýza prokázala, že zlepšení chování není úměrné výšce horečky.

Jedna z vysvětlujících teorií je, že horečka ovlivňuje funkci mozku na buněčné úrovni tím, že ovlivňuje tvorbu bílkovin imunitního systému - cytokinů.

Zimmermann a vedoucí výzkumu, Laura K. Curran, si uvědomují, že je potřebné provést další výzkumy, aby tyto závěry mohly být definitivně potvrzené.


Zdroje informací:
· Fever Improves Autism Symptoms By Salynn Boyles http://www.webmd.com/brain/autism/news/20071203/report-fever-improves-autism-symptoms
· Autism Study Lends Credence to 'Fever Effect' by JON HAMILTON http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=16956039
· Fever Treatment for Autism by Cheryl Myers, http://voices.yahoo.com/fever-treatment-autism-696637.html?cat=70
· Study Finds Fever May Lead to Improved Behavior in Children with Autism Spectrum Disorders by Cheryl Myers, Yahoo! Contributor Network http://www.autismspeaks.org/science/science-news/study-finds-fever-may-lead-improved-behavior-children-autism-spectrum-disorders
· Autism symptoms improved by fever by Matthew Hogg BSc (Hons) http://www.ei-resource.org/news/autism-news/autism-symptoms-improved-by-fever/
· Fever May Improve Behavior in Autistic Kids by By CARLA WILLIAMS http://abcnews.go.com/Health/story?id=3938965&page=1#.UBMCC2GRGnk

Přeložila Boba. Nedisponuji žádným lékařským ani pedagogickým vzděláním, u čtení článků předpokládám zdravý rozum a normální úsudek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Philliphiz Philliphiz | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 23:59 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>скачать знакомства</a>

Онлайн сообщество знакомств для интима. Реальные знакомства для удовлетворения фантазий у тебя городе. Заходи - не пожалеешь!

воронеж знакомства регистрация, mylove ru сайт знакомств, можно знакомства, badoo сайт знакомств, знакомства без логинов, знакомства без логина, веб знакомства, знакомства воронеж бесплатно, флирт знакомства, tabor ru знакомства моя страница вход, секс знакомства красноярск, знакомства без логина паролей, сайты знакомств в спб, знакомства в ростове на дону, сайт знакомств екатеринбург, знакомства без паролей и логинов, анонимные знакомства, одинокие женщины знакомства, мулов знакомства, знакомство нижний новгород без регистрации, секс знакомства ростов, секс знакомства области, знакомства московский, знакомства мулове, сайт знакомств нижний, сайты знакомств без табор, вич знакомства мир, топфейс знакомства, знакомства jolly, лав ру сайт знакомств, мобильные знакомства ru, знакомство без регистрации бесплатно девушки фото, навечно сайт знакомств моя страница, сайт знакомств для серьезных отношений в москве, jeempo сайт знакомств, знакомства ру регистрация, знакомства в ижевске, пообщаемся знакомства моя страница, пообщаемся сайт знакомств моя страница, сайт знакомств табор без регистрации, знакомства loveeto, секс знакомства екатеринбург, знакомства me, бесплатные знакомства мужчин, знакомство с родителями 2000, знакомства без регистрации г, история знакомства, краснодарские знакомства, сайт светелка знакомств, топ знакомства

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama